Folkloras Dižo balvu pasniegs Madonas mūzikas skolas direktoram - Artim Kumsāram 1

Folkloras Dižo balvu un 1000 latu prēmiju šogad saņems Madonas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs, aģentūru LETA informēja Tautas mākslas centrā.

 

 

Atzinība par mūža ieguldījumu folkloras apgūšanā un kopšanā un 500 latu prēmijas tiks pasniegtas kinorežisoram un operatoram Dzintaram Liepiņam, Rekavas etnogrāfiskā ansambļa vadītājai Stefānijai Matisānei, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībniecei Alvīnai Šķiperei, kā arī Jūrkalnes etnogrāfiskā ansambļa "Maģie suiti" dalībniecei Marijai Rudzājai.

 

 

Folkloras balvu par tradicionālā kultūras mantojuma un novadu savdabības saglabāšanu, aizsardzību un kopšanu un 500 prēmiju saņems Rencēnu folkloras kopas "Rota" vadītāja Irēna Garais un projekta "Liepnas nemateriālais kultūras mantojums" darba grupa - Liepnas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols, Liepnas pagasta tautas nama vadītāja Ilga Irbe, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) profesors Juris Urtāns, LKA lektore Iveta Tāle, kā arī tradicionālās kultūras pētniece Ieva Vītola.

 

 

Balvu par zinātnisko izpēti, materiālu dokumentēšanu un publicēšanu un 500 latu prēmiju saņems Luža Bērziņa monogrāfijas "Greznas dziesmas " sagatavošanas radošā grupa un grāmatas "Rucavā, tur Paurupē..." radošais kolektīvs.

 

 

Par izglītības veicināšanu balvu un 500 latu prēmiju saņems Iecavas vidusskolas skolotāja, Iecavas bērnu folkloras kopas "Tarkšķi" vadītāja Kristīne Karele, kā arī projekta "Nemateriāla kultūras mantojuma pārmantošanas un aktivitāšu veicināšanas programma Ziemeļlatgalē" vadītāja Ruta Cibule un zinātniskā konsultante Anda Beitāne.

 

 

Par tradicionālās kultūras mantojumā balstītu jaunradi literatūrā, mūzikā, vizuālajā, dejas, teātra un kino mākslā balvu un 500 latu prēmiju saņems ansamblis "Altera Veritas" un simfoniskās vīzijas "Vakarblāzma" autors un soliste - profesors, komponists Juris Karlsons, Ziemeļlatgales tautas teicēja Valentīna Keiša, kā arī starpnozaru mākslas grupa "Serde".

Balvu par tradicionālās kultūras dzīves - svētku, koncertu, sarīkojumu, festivālu, izstāžu un citu radošu projektu organizēšanu un prēmiju 500 latu apmērā saņems folkloras kopa "Atštaukas" un starptautiskais burdona festivāla Alsungā radošā darba grupa.

 

 

Par gada etnogrāfiskāko ansambli atzīts Upītes etnogrāfiskais ansamblis, par gada folkloras kopu - Rīgas folkloras kopa "Vilki". Katram no tiem tiks piešķirta 500 latu prēmija.

Kopumā tika iesniegti 43 pieteikumi. Finansējumu 14 500 latu apmērā konkursa kārtībā piešķīra Valsts Kultūrkapitāla fonds, no kura balvu fondam atvēlēti 10 000 lati, bet organizēšanai - 4500 latu. Balvas konkursu un pasniegšanas ceremoniju rīko valsts aģentūra Tautas mākslas centrs.

 

 

"Lielās folkloras gada balvas 2007" pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 13.aprīlī plkst.13 Rīgas Latviešu biedrības namā. Ceremonijā priekšnesumus sniegs balvas laureāti, bet pati norise iecerēta brīvā, atraisītā noskaņā ar varenu sadziedāšanu un sadancošanu, kā jau pieņemts dižos dzimtas godos.

 

Komentāri 1

prieks

Jauki, ka ilggadēja, nopelnu bagāta, uzcītīga un inteliģenta Kultūras-mūzikas darbinieka darbs tiek novērtēts. Un būtiskākais ir tas, ka tas nav ''formas'' vai skata pēc apbalvojums un novērtējums. Cik daudzi ir tādi gadījumi, kur visādas balvas un goda rakstus ienkārši ''pasniedz'' par ilggadību nostrādājot vienā darba vietā, nevis par reālu ieguldījumu un panākumiem. Kaut vai tās pašas b/d audzinātājas, kas praksē bērnus nemaz nemīl, diezgan regulāri ietekmē viņus fiziski, strādā agresīvi un nepedagoģiski, bet viņas apbalvo būtībā par nekrietni veiktu darbu. Būtībā par nespēju darīt ko labāk, vai atbisltoši savām spējām. Tikai par ilggadību. Vai nav pretrunīgi? Tāpēc patiess prieks par objetīvi novērtētiem panākumiem cilvēkiem!

pirms 13 gadiem, 2008.04.09 21:07

Latvijas ziņas