Izstrādāta otrā bezmaksas grāmatvedības programma mikrouzņēmējiem

SIA "Andi M" sadarbībā ar Ekonomikas ministriju izveidojusi bezmaksas grāmatvedības datorprogrammu mikrouzņēmējiem "1C:Mikrouzņēmums 8", kas būtiski atvieglos grāmatvedības kārtošanu un ļaus pārskatāmi kontrolēt uzņēmuma finanšu plūsmu un darbības rādītājus. Programma pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

Kā zināms, 2010.gada nogalē tika izstrādāta pirmā - SIA "HansaWorld Latvia" -bezmaksas grāmatvedības programma mikrouzņēmumiem. Atgādinām, ka šādu datorprogrammu izstrāde bija viens no Mikrouzņēmumu atbalsta programmā iekļautajiem uzdevumiem.

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena informē, ka ar šo programmu palīdzību mikrouzņēmuma vadītājs varēs kontrolēt uzņēmuma finanšu rādītājus, veikt realizācijas, piegādes, skaidras naudas darījumu, avansa norēķinu uzskaiti un visu darba samaksas veidu uzskaiti, noliktavas uzskaites funkcijas nodrošina precīzu informāciju par noliktavas atlikumu un pasūtīto preču daudzumu.

„Jaunajiem uzņēmējiem tāpat ir svarīga iespēja veikt grāmatvedības kontu plānu izveidi atbilstoši Gada pārskatu likuma 10.pantā noteiktajai bilances shēmai un 11. vai 12.pantā noteiktajai peļņas vai zaudējumu aprēķina shēmai, kā arī iespēja no grāmatvedības datorprogrammā reģistrētās informācijas sastādīt mikrouzņēmuma nodokļa ceturkšņa deklarācijas un gada pārskatu atbilstoši Gada pārskatu likuma prasībām. Ja mikrouzņēmums ir ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona, programma ļauj sagatavot pārskatus par pievienotās vērtības nodokli," skaidro E. Urpena.

Viņa norāda, ka bezmaksas grāmatvedības datorprogrammas mikrouzņēmējam ir pieejamas pie šādiem nosacījumiem:

• apgrozījums kalendārā gadā nepārsniedz 70000 latu ;• darbinieka ienākumi no mikrouzņēmuma nepārsniedz 500 latu;• darbinieka ienākuma aprēķins nepārsniedz maksimāli pieļaujamo 5 darbinieku skaitu;• viens lietotājs;• viena firma.

Programmas ir lejupielādējamas bez maksas to izstrādātāju mājas lapās internetā, tāpat arī bez maksas būs pieejami programmu jauninājumi un klientu atbalsts pirmos 12 mēnešus.

Darbu pie datorporgrammas izstrādes vēl turpina SIA „Tilde".

Latvijas ziņas