Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jābūt uzmanīgiem uz ledus

Arvien biežāk izskan informācija par iespējamiem plūdiem un operatīvo dienestu gatavību draudiem, ko plūdi var radīt iedzīvotāju drošībai un īpašumam. Policijas darbinieki atgādina un aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo kūstošais ledus var apdraudēt cilvēka dzīvību.

"Aicinājums gan vecākiem, gan skolotājiem pārrunāt ar bērniem bīstamību, kas rodas uz upēm un ezeriem šādos laika apstākļos. Operatīvo dienestu rīcībā esošā informācija liecina, ka tas vietām ir mānīgi trausls," brīdina Vidzemes reģionālās policijas pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma.

Kā atzīst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, īpaši satrauc bļitkotāji, kuri, atrodoties uz ledus, netieši iedrošina un mudina arī jauniešiem izmēģināt veiksmi. Tieši viņi bieži aiz pārgalvības neapzinās savas rīcības iespējamām sekas.

"Aicinu iedzīvotājus būt vērīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām, ja ievērojat, ka uz ledus rotaļājas bērni vai pastaigājas jaunieši," aicina J. Skrastiņš. Jāpiebilst, ka, ja bērns, atrodoties uz ledus, radīs draudus veselībai un dzīvībai, vecāki var tikt saukti pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Latvijas ziņas