Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši varēs veikt tikai kvalificētu darbu

Eiropas Sociālais fonds turpina sniegt atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem. Jaunais projekts paredz, ka darba praksēs jauniešus nevarēs nodarbināt nekvalificētu vai mazkvalificētu darbu veikšanai.

Jaunieši atbilstoši profesiju klasifikatoram praksē varēs veikt tikai kvalificētu darbu. To paredz 10. augustā valdībā akceptētie Labklājības ministrijas (LM) veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par ESF aktivitāti „Kompleksi atbalsta pasākumi iedzīvotāju integrēšanai darba tirgū".

Ja jaunietis pie darba devēja praktizēsies ilgāk par sešiem mēnešiem, darba devējam jaunietim būs jānodrošina arī teorētiskā apmācība. Savukārt, ja pasākuma dalībnieks praktizēsies līdz sešiem mēnešiem, tad teorētisko apmācību darba devējs varēs nodrošināt pēc saviem ieskatiem. Darba prakses vadītājs vienlaikus varēs apmācīt ne vairāk kā piecus jauniešus, saņemot par to atlīdzību, kuru izmaksās proporcionāli apmācāmo jauniešu skaitam.

Iesaistīties pasākumā varēs bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri ir ieguvuši pamata, vidējo vai augstāko izglītību, bet pēc skolas beigšanas nav nodibinājuši darba tiesiskās attiecības vai arī līdz dalībai pasākumā bija nodarbināti līdz sešiem mēnešiem. Praktizēties pie darba devēja varēs no sešiem līdz 12 mēnešiem, katru mēnesi saņemot stipendiju 120 latu apmērā.

NVA Valkas filiāles projekta karjeras konsultante un koordinējošā eksperte Linda Upmale informē, ka pieteikšanās pasākumam jau sākusies. Viņa norāda, ka jaunieši jau stājušies uzskaitē. Pēc tam darba devēji, kas pieteiksies, no jauniešu vidus izvēlēsies sev piemērotākos kandidātus.

Sīkāku informāciju var saņemt, vēršoties NVA filiālēs vai www.nva.gov.lv.

Latvijas ziņas