Jelgavā, netālu no slimnīcas "Gintermuiža", cilvēkiem uzbrūk agresīva vārna

Jelgavas pašvaldības aģentūra "Pilsētsaimniecība" Filozofu ielā netālu no slimnīcas "Ģintermuiža" izvietojusi brīdinājuma zīmes "Uzmanību! Agresīva vārna!", kas brīdina par agresīvu vārnu, kura uzbrūkot cilvēkiem, mēģinot viņiem ieknābt.

 

Jelgavas pašvaldības aģentūras "Pilsētsaimniecība" direktors Andrejs Baļčūns aģentūru LETA informēja, ka šomēnes reģistrēti vairāki gadījumi un iedzīvotāju sūdzības, kad vārna uzbrukusi cilvēkiem, mēģinot viņiem ieknābt. Līdzīgi gadījumi šajā apkārtnē fiksēti jau pirms diviem gadiem, tādēļ tiek pieļauts, ka atgriezies tas pats putns.

 

 

Baļčūns skaidroja, ka nošaut putnu nedrīkst, tādēļ vienīgais veids, kā brīdināt kājāmgājējus, ir izvietot zīmi. Jaunieši un citi uz postīšanu kāri indivīdi tiek aicināti neaiztikt šo norādi, jo tā var pasargāt cilvēkus no nopietnu ievainojumu gūšanas.

 

 

Aģentūras "Pilsētsaimniecība" direktors pieļāva iespēju, ka tuvumā atrodas vārnas ligzda, tādēļ agresija varētu būt pārspīlēta mazuļu aizsardzība. Pret putna ligzdas postīšanu līdz jūlijam, kad beigsies mazuļu perēšanas laiks, iebilstot Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

 

 

Jau pirms diviem gadiem pašvaldības aģentūra "Pilsētsaimniecība" Filozofu ielā pie gājēju celiņa uzlika brīdinājuma zīmi par agresīvo vārnu, taču šī norāde pazuda. Pirms diviem gadiem pašvaldības aģentūras vadība nolēma jūlijā izjaukt vārnas ligzdu, bet acīmredzot tas nav līdzējis un agresīvais putns atgriezies.

 

Latvijas ziņas