Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņos: Cēsu novada sociālajam dienestam 3 gadi

Vakar, 1.februārī Cēsu novada pašvaldības aģentūrai „Sociālais dienests" aprit trīs gadi kopš darbības uzsākšanas.

Šo gadu laikā Aģentūra ir paveikusi daudz un kļuvusi atpazīstama ne tikai novadniekiem, bet arī visā Latvijā un ārpus tās.

Kopš 2007.gada februāra Aģentūra ir īstenojusi vairākus projektus sociālajā jomā. Tā piemēram, īstenots projekts „Drošība ar atbildību", kurā iesaistījās 21 puisis vecumā no 13-18 gadiem un apguva dzīves prasmes, konfliktu risināšanas iemaņas, komandas veidošanas pamatus un piedalījās trīs dienu ilgā izdzīvošanas ekspedīcijā mežā. 2008.gadā izveidots HIV/AIDS atkarību profilakses kabinets.

Ar LR Bērnu un ģimeņu lietu ministrijas atbalstu īstenots projekts „Caur rotaļu uz veselību" un tā ietvaros paplašināts materiāltehniskais līdzekļu klāsts Rehabilitācijas centrā bērniem ar funkcionālās attīstības traucējumiem.

Realizēts projekts „Personiskais asistents", kura ietveros invalīdiem ar redzes traucējumiem tika nodrošināts personiskie asistenti. 2008.gada martā uzsākts Labdarības virtuves pakalpojums izsniedzot siltas pusdienas mazturīgajiem Cēsu novada iedzīvotājiem, regulāri tiek izdalītas 45 zupas porcijas.

2009.gadā Cēsīs tika noorganizēti pirmie Ģimenes dienas svētki, kuros piedalījās vairāk kā 50 ģimenes. Renovēta sociālā dzīvojamā māja Caunas ielā 8. Pērnā gada nogalē Aģentūra uzsāka veikala „Elvi" atlaižu kartes un AS „Latvenergo" Elektrības norēķinu kartes 500 KWh izsniegšanu Cēsu novada mazaizsargātajiem iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šie ir tikai daži no Aģentūras trīs gadu paveiktajiem darbiem.

Šo gadu laikā ir izveidota cieša sadarbība ar Cēsu novadā esošām nevalstiskajām organizācijām, realizēti kopēji projekti.

Aģentūru vairakkārt pieredzes apmaiņā apmeklējušas Ukraiņu, Baltkrievu, Polijas, Vācijas, Lietuvas un citu valstu, kā arī Latvijas pilsētu delegācijas.

Jāpiemin, ka Aģentūra par sasniegumiem sociālajā jomā ir saņēmusi Labklājības ministrija atzinību. 2008.gadā veiktajā neatkarīgā pētījumā atzinīgi novērtēta Aģentūras pakalpojumu sniegšanas kvalitāte.

Ikdienā Aģentūra organizē sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu Cēsu novada iedzīvotājiem, sniedz palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Tiek izsniegti 18 veidu pabalsti, tostarp apkures pabalsts, garantētā minimālā ienākuma nodrošinājuma (GMI) pabalsts, pabalsts sociālo dzīvokļu uzturēšanai u.c. Aģentūra organizē naktspatversmes un Cēsu sabiedriskās pirts darbību Cēsīs. Sniedz pašvaldības palīdzību, izīrējot dzīvojamo telpu.

Kopš Aģentūras darbības sākuma sniegto pabalstu apjoms, kā arī apmeklētāju un klientu skaits būtiski ir pieaudzis. Kopējais Aģentūras izsniegtais pabalstu apjoms 2009. gadā salīdzinot ar 2008.gadu pieaudzis par 22,22%. 2008.gadā izsniegtais GMI pabalsts bija Ls 2 400, 2010.gadā prognozēts, ka GMI pabalsta apmērs trīskāršosies- Ls 58 000.

Latvijas ziņas