Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kampars lūdz prezidentu neizsludināt likuma grozījumus, kas paredz alkohola tirdzniecības aizliegumu 1.septembrī

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) nosūtījis vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram ar lūgumu neizsludināt likumprojektu „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā", kas paredz alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības aizliegumu 1.septembrī.

Ekonomikas ministrs uzskata, ka, neskatoties uz šī likumprojekta normas cēlo mērķi - ierobežot jauniešu alkohola patēriņu, tas negatīvi ietekmēs uzņēmējdarbību, veicinot nelegālā alkohola patēriņu un radot zaudējumus Latvijas tirgotājiem, ēdināšanas uzņēmumiem un viesnīcām.

„Kā tēvs atbalstu pasākumus, kuru mērķis ir ierobežot alkohola lietošanu nepilngadīgiem jauniešiem. Vēl vairāk - skolēniem alkohola lietošana nav pieļaujama ne tikai 1.septembrī, bet gan visa gada garumā. Tajā pašā laikā man kā ekonomikas ministram nav pieņemama šobrīd virzītā ierobežojumu forma, jo tā negatīvi ietekmēs legālo uzņēmējdarbību un veicinās nelegālā alkohola patēriņu ", norāda A.Kampars.

Ekonomikas ministrs ir uzklausījis un ņēmis vērā uzņēmēju, nozaru asociāciju viedokļus un atzinumus par likumprojekta normas negatīvo ietekmi uz ekonomiku kopumā.

Piemēram, Latvijas Tirgotāju asociācija ir aprēķinājusi, ka aptuveni 20 000 darbiniekiem 1.septembris kļūs par piespiedu dīkstāves dienu, bet valsts budžets varētu zaudēt pat 300 000 latus. Šāds aizliegums negatīvi atsauksies uz tūrismu un samazinās kopējos ienākumus arī no ārvalstu ceļotāju apkalpošanas.

Vispārējais alkohola tirdzniecības aizliegums radīs labvēlīgu augsni nelegālā alkohola tirdzniecībai, kas ne tikai radīs zaudējumus valstij neieņemto nodokļu veidā, bet pasliktinās kopējo kriminogēno situāciju valstī. Ekonomikas ministrs atgādina arī par pirms pāris gadiem iedzīvotāju masveidīgo saindēšanos ar nelegālo alkoholu Preiļos.

A.Kampars norāda, ka daudz labāks problēmas risinājums varētu būt bargāku sodu ieviešana alkohola tirgotājiem un vecākiem par to, ka pieļāvuši iespēju nepilngadīgām personām tikt pie grādīgajiem dzērieniem.

„Ar nepilngadīgo jauniešu alkohola lietošanu ir jācīnās valstiskā līmenī, bet ne uz legālā biznesa rēķina. Bargāku administratīvo sodu ieviešana gan tirgotājiem, gan nepilngadīgo vecākiem varētu būt daudz pareizāks risinājums. Tas nostrādāja, risinot dzērājšoferu problēmu, tas varētu arī nostrādāt, risinot pusaudžu alkoholisma problēmu," uzsver ministrs.

Latvijas ziņas