Katrs trešais vīrietis Latvijā par kaislīgākajām sievietēm pasaulē uzskata krievietes

Katrs trešais jeb 33% vīriešu uzskata, ka kaislīgākās ir krievu tautības sievietes, savukārt 45% sieviešu atzīst, ka šī īpašība lielākoties piemīt spānietēm, secināts satelīttelevīzijas uzņēmuma Viasat veiktajā pētījumā. Pētījums veikts, aptaujājot 515 respondentus vecumā no 20 līdz 60 gadiem.

Viasat komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne norāda, ka saskaņā ar Viasat pētījuma datiem vīrieši par kaislīgākajām sievietēm uzskata krievietes (33%), latvietes (30%) un spānietes (24%). Savukārt sievietes uzskata, ka kaislīgākās ir spānietes (45%), tam seko krievietes (26%) un latvietes (18%). Par kaislīgām sievietēm respondenti atzina arī francūzieties, armēnietes, polietes, ukrainietes, latīņamerikānietes un citu tautību sievietes. Skatot datus kopvērtējumā, Latvijas iedzīvotāji atzina, ka vismazāk kaislīgas ir somietes (1 %) un amerikānietes (2%).„Tieši filmas ir tās, kas bieži vien sabiedrībā nostiprina noteiktus priekšstatus par nacionālajām īpašībām. Vecās labās krievu filmas ir klasisks piemērs tam, kā veidojies liktenīgās sievietes tēls," atzīst Viasat vadītāja Ilze Zoltnere, atgādinot par tādām filmām kā „Maskava asarām netic" un „Dienesta romāns".

Viasat pētījuma dati parāda, ka Latvijas iedzīvotāju vidū ir liels pieprasījums pēc Krievijā uzņemtajām filmām - katrs otrais jeb 65% respondentu atzīst, ka viņiem patīk šīs filmas. Katrs ceturtais jeb 25% to skaidro ar krievu filmu izcilo humoru, 17% norāda, ka šajās filmās ir ticamāks sižets, 13% atzīst, ka filmā risinātās problēmas ir saprotamākas un ikdienā tuvākas nekā Holivudas uzņemtajos darbos, 5% patīk aktieri, vēl tikpat daudz respondentiem šīs filmas rosina nostalģiskas atmiņas. Savukārt 25% respondentu atzina, ka nepatīk Krievijā ražotās filmas, 9% nebija domājuši par šo jautājumu.

„Ņemot vērā pētījuma datus par skatītāju vēlmēm, 8. martā Viasat kanālā TV1000 Russkoe kino visas dienas garumā tiks demonstrētas filmas, kuru vadmotīvs būs liktenīgā sieviete. TV1000 Russkoe kino kanāla skatītāji varēs baudīt šādas filmas: „Pelnrušķīte.ru", „Spītnieku savaldīšana", „Līgums mīlestībai", „Tikai tu", „Pavasaris Zarečnaja ielā" un „Miglu sezona"," informē E. Dobulāne.

Latvijas ziņas