Koalīcijas partijas noraida priekšlikumu samazināt iedzīvotāju maksājumus par elektroenerģiju 1

Koalīcijas partijas ceturtdien, 17.februārī, ar balsu vairākumu noraidīja partiju apvienības „Par Labu Latviju" Saeimas frakcijas deputātu priekšlikumu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nodokļa likmi elektroenerģijas piegādei iedzīvotājiem. Pret priekšlikumu atvieglot maksājumu slogu iedzīvotājiem balsoja apvienības „Vienotība" un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāti.

Apvienība „Par Labu Latviju" minēto priekšlikumu grozījumiem likumā iesniedza, lai vismaz daļēji kompensētu iedzīvotājiem, īpaši ģimenēm ar bērniem, elektroenerģijas tarifu pieaugumu, kas gaidāms no šā gada 1.aprīļa. Jau no šā gada sākuma pēc V.Dombrovska vadītās valdības ierosinājuma ir stājušies spēkā grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli", kas paredz elektroenerģijas piegādēm iedzīvotājiem piemērot PVN standartlikmi 22% apmērā, līdzšinējo 10% vietā. Līdz ar to iedzīvotājiem maksājumi par patērēto elektroenerģiju ir pieauguši par 12%.

Vēl būtiskāks pieaugums ir gaidāms no šā gada aprīļa, kad papildus paaugstinātajai PVN likmei stāsies spēkā jaunā „Latvenergo" tarifu aprēķināšanas kārtība. Tā paredz, ka virs noteikta līmeņa patērētā elektroenerģija sadārdzināsies par 30%. Īpaši šis sadārdzinājums skars ģimenes ar bērniem, kas objektīvu apstākļu dēļ patērē lielāku apjomu elektroenerģijas.

Šonedēļ pēc tikšanās ar Ekonomikas ministrijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvjiem, apvienības "Par Labu Latviju" deputāti secināja, ka plānotais elektroenerģijas tarifu paaugstinājums ir nepamatots un tam ir politisks mērķis - ar „Latvenergo" peļņas daļu - 40 miljoniem latu - „lāpīt" valsts budžetu.

Pret jauno elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas kārtību iebilst arī liela daļa iedzīvotāju. Apvienība „Par Labu Latviju" ir saņēmusi jau teju 18 000 iedzīvotāju parakstītu vēstuli ar aicinājumu pārskatīt "Latvenergo" tarifus.

Komentāri 1

nazis

Protams, ka koalīcijai bija tas jānoraida. Šogad ir jāuzskrūvē inflācija cik augstu vien iespējams, lai nākamgad nebūtu tai vairs kur kāpt. Nākošā gada rādītāji, pēc valdības domām, būs izšķirošie, vai mēs spēsim pievienoties EURO zonai, tāpēc arī tā cepās.
Nezinu, vai Eiropa šim formālajam farsam tik viegli noticēs un piekritīs. Drīzāk jau šos pasākumus neatzīs par ilgtspējīgiem. Labāk būtu domājuši par ekonomikas stabilu attīstību, nevis par Māstrihtas kritēriju formālu izpildi, un likuši EURO ieviešanas par katru cenu idejai mieru. Pienāks laiks un pievienosimies.

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 11:30

Latvijas ziņas