Kooperatīvā sabiedrība "Piena ceļš" iegādājas piena pārstrādes uzņēmumu "Jaunpils pienotava"

Kooperatīvā sabiedrība "Piena ceļš" iegādājusies piena pārstrādes uzņēmumu AS "Jaunpils pienotava", šodien raksta "Dienas Bizness".

 

Darījuma summa netiek atklāta.

 

 

Piena pārstrādes uzņēmuma iegāde kooperatīvam ļaus nodrošināt mazākas piena iepirkuma cenu svārstības un nepakļauties dažādo piena pārstrādātāju diktētajiem noteikumiem attiecībā uz saražotā piena realizāciju, paziņojumā norāda "Piena ceļš".

 

 

"Jaunpils pienotavā" turpināsies iepriekš sāktā darbība un nākotnē tiek plānots palielināt ražošanas jaudas. "Jaunpils pienotavas" pamatdarbības veids ir piena produkcijas ražošana un realizācija, patlaban kompānija koncentrējusies uz eksporta tirgiem. Svarīgākā eksporta valsts ir Krievija, kur pērn vidēji mēnesī tika realizētas 80 tonnas siera. Sieri "Jaunpils zelta" un "Bauskas" ar pazeminātu tauku saturu mazo uzņēmumu grupā 2007.gadā tika atzīti par veiksmīgāko Latvijas eksporta produktu un "Made in Latvia" konkursa laureātiem, iegūstot pirmo vietu pārtikas grupā.

 

 

"Piena ceļš" ir viens no lielākajiem piena ražotāju kooperatīviem Latvijā, tas apvieno 107 dalībniekus. 2007.gads bija ceturtais "Piena ceļa" darbības gads, tā neto apgrozījums 2007.gadā bija 11,692 miljoni latu. Iepirktā produkcija realizēta vietējā tirgū, kā arī eksportēta uz Lietuvu, Holandi un Vāciju.

 

 

Sava pārstrāde jau pieder LPPKS "Trikāta KS", kas līdz šim darbojās ar nosaukumu "Jaunais piens". Arī "Trikāta KS" iecerējusi audzēt jaudas un izveidot konkurētspējīgu uzņēmumu, laikrakstam iepriekš pavēstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrejs Kārklis.

Piena ražotāju kooperatīvi vēlas veikt vertikālo integrāciju, izveidojot savus pārstrādes uzņēmumus, jo zemniekus neapmierina piena iepirkuma cenu samazinājums.

 

Latvijas ziņas