Kurzemē sniega sega rada ievērojamus zaudējumus. Sabrucis Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts 1

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu sniega svaru neizturēja un iebruka Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts 500 kvadrātmetru platībā.

Naktī uz 30. decembri zāles jumta konstrukcijas zem sniega svara sāka deformēties. Aktu zāle atrodas skolas vidū un tai nav iespējams piekļūt ar pacēlāju. VUGD un būvniecības speciālisti un atzina, ka pašu spēkiem neko darīt nevar. Bija paredzēts, ka piektdien objektā sāks strādāt alpīnisti, kas mēģinās jumtu atbrīvot no sniega. Alpinistu grupa strādāja uz, diemžēl, jau sabrukušā jumta atliekām.

Objektu apsekoja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Indulis Zariņš un SIA „Amatnieks" pārstāvji, kas apsolīja tūlīt uzsākt darbus, lai iebrukušo telpu izolētu no pārējās skolas. Materiālie zaudējumi vēl tiks noskaidroti un, visticamāk, lai uzceltu jaunu zāli, novada domei nāksies lūgt palīdzību valdībai.

Pateicoties skolas darbinieku pašaizliedzīgai rīcībai nav cietis nekas no skolas inventāra. Pēdējais pirms jumta sabrukšanas tika evakuēts flīģelis.

Savukārt Jaunpilī no sniega svara sabrukusi SIA "Līvas Grupa" ražotne. Šeit foto!

Komentāri 1

nazis

Steidzami jāpārskata būvnormatīvi un izmantojamās konstrukcijas. Sniega dēļ Latvijā nedrīkst brukt ēkas, ne arī jumti. Tā ir projektētāju nolaidība vai arī izmantotas nekvalitatīvas konstrukcijas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 21:51

Latvijas ziņas