Laikraksts "Diena" atgriežas abonētāko laikrakstu pirmajā vietā

Laikraksts "Diena" atgriezies mēneša abonētāko laikrakstu topa pirmajā vietā, apsteidzot laikrakstu "Latvijas Avīze".

 

Kā liecina Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) apkopotie dati, laikrakstu "Diena", tostarp "Dienas" biznesa komplektu, šā gada 1.augustā abonējuši 26 249 lasītāji, kas ir par astoņiem vairāk nekā jūlija sākumā.

 

 

Savukārt laikrakstam "Latvijas Avīze" 1.augustā abonentu skaits salīdzinājumā ar datiem 1.jūlijā ir krities par 186 abonentiem, augustā sasniedzot 26 221 abonentu, tādējādi ierindojot avīzi otrajā vietā abonētāko laikrakstu topā.

 

 

Jūlijā laikraksta "Diena" abonentu skaits bija 26 241, bet 2008.gada 1.augustā laikrakstu "Diena" bija abonējuši 32 958 abonenti.

 

 

Savukārt laikrakstam "Latvijas Avīze" 1.jūlijā bija 26 407 abonenti, bet pagājušā gada 1.augustā laikrakstam bija 32 465 abonenti.

 

 

Pēdējo reizi abonētāko laikrakstu topa pirmajā vietā laikraksts "Diena" bija pagājušā gada novembrī.

Kā aģentūrai LETA atzina izdevniecības "Dienas mediji" galvenā redaktore Nellija Ločmele, abonēšanas dati liecina par lasītāju uzticības apliecinājumu redakcijai, kas iedvesmo arī turpmākajam darbam.

 

 

"Abonēšanas dati laikrakstam "Diena" ir stabili, un atstarpe no "Latvijas Avīzes" ir ļoti neliela. LPIA atsevišķi izdala laikraksta "Diena" nedēļas nogales abonementus, kas ir tikpat svarīgi abonenti. Ja šos abonentu skaitus pieliktu kopā, tad laikrakstam "Diena" abonentu skaits būtu vēl lielāks," sacīja Ločmele.

 

 

"Dienas mediju" galvenā redaktore atzīmēja, ka abonēšanas stabilie rezultāti un mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" apkopotā jaunākā preses auditorijas pētījuma "Nacionālais mediju pētījums: prese" rezultāti par šā gada vasaras periodu, kur "Dienai" ir 22% auditorijas kāpums, salīdzinot ar pavasara pētījuma datiem, ir apliecinājums tam, ka cilvēkiem, it sevišķi krīzes laikos, ir nepieciešama uzticama un kompetenta informācija.

 

 

Savukārt AS "Lauku avīze" izpilddirektors Guntars Kļavinskis aģentūrai LETA uzsvēra, ka abonēšanas datus uz 1.augustu nav ietekmējis fakts, ka laikraksts "Latvijas Avīze" tagad iznāk piecas reizes nedēļā, jo "Latvijas Avīze" sešas reizes nedēļā pārtrauca iznākt no augusta vidus.

 

 

"Abonentu skaita samazinājums laikrakstam augustā salīdzinājumā ar jūliju ir ļoti neliels. Arī starpība starp abonentu skaitu "Dienai" un "Latvijas Avīzi" ir ļoti neliela," sacīja Kļavinskis, pieļaujot iespēju, ka septembrī laikraksts "Latvijas Avīze" varētu atgriezties abonētāko laikrakstu topa pirmajā vietā.

 

 

"Lauku avīzes" izpilddirektors informēja, ka neliels abonentu skaita kritums vasarā laikrakstam "Latvijas Avīze" ir katru gadu, savukārt rudenī abonēšana pieaug, taču patlaban grūti prognozēt šā gada rudeni, zinot ekonomisko situāciju valstī.

Latvijas ziņas