Lattelecom aicina neatlikt dekoderu iegādi uz pēdējo brīdi 4

Ņemot vērā faktu, ka Latvija uzsākusi pāreju no analogās uz ciparu TV, Lattelecom, kas nodrošina šo procesu, aicina iedzīvotājus neatlikt dekoderu iegādi uz pēdējo mirkli, lai brīdī, kad analogais signāls tiks atslēgts, nepaliktu ar melnu ekrānu.

 

Lai mudinātu iedzīvotājus ātrāk pāriet uz ciparu apraidi, Lattelecom ir sagatavojis īpašu piedāvājumu, aicinot šajos Ziemassvētkos kā labāko dāvanu saviem tuviniekiem, kuri skatās analogo TV, izvēlēties dekoderu Virszemes TV uztveršanai.

 

Decembrī visos Lattelecom klientu apkalpošanas centros- veikalos dekoderi būs nopērkami īpašā svētku noformējumā, turklāt ikviens kā dāvanu saņems arī viedkarti un iespēju veselu mēnesi par velti skatīties arī maksas kanālus.

 

„Šis ir laiks, kad cilvēki vairāk nekā jebkad agrāk novērtē praktiskas un saimniecībā noderīgas dāvanas, tādēļ dekoders un iespēja turpināt skatīties televīziju, turklāt jau labākā kvalitātē, būs vērtīga dāvana Ziemassvētkos.

 

Mēs īpaši aicinām pieaugušos bērnus padomāt par saviem vecākiem, vecvecākiem un citiem tuviniekiem, kuri šobrīd skatās analogo TV, un tradicionālo čību vietā šoreiz izvēlēties daudz pragmatiskāku un jau tuvākajā nākotnē absolūti nepieciešamu lietu - dekoderu ciparu signāla uztveršanai un TV skatīšanai," aicina Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

 

Jau iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības rekomendāciju un Ministru Kabineta lēmumu, Latvija ir uzsākusi pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi. Tas nozīmē, ka tās mājsaimniecības, kas šobrīd skatās analogo TV apraidi, būs jāaprīko ar ciparu televīzijas uztvērējiem.

 

„Šobrīd visas iesaistītās puses- Satiksmes ministrija, Nacionālā radio un televīzijas padome, televīzijas kanāli un Lattelecom, kas nodrošina pāreju no analogās uz ciparu apraidi - diskutē par pārejas termiņu, taču ir skaidrs, ka tas notiks ātrāk nekā iepriekš plānots, tādēļ mūsu aicinājums iedzīvotājiem būtu - neatlikt dekodera iegādi uz pēdējo brīdi," mudina K.Gabriloviča.

 

Šobrīd Virszemes TV dekoderus un antenas iespējams iegādāties visos Lattelecom klientu apkalpošanas centros- veikalos, pasūtīt internetā vai pa klientu apkalpošanas tālruni 177, kā arī Elkor un RD Electronics sadzīves elektronikas veikalos.

 

Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā, kas ievieš ciparu TV apraidi un turpmāk arī mūsu iedzīvotājiem, tāpat, kā to jau ir izdarījuši dāņi, vācieši, zviedri, itāļi un pārējo ES valstu iedzīvotāji, būs jāpārslēdzas no analogās uz ciparu apraidi.

 

Patlaban Virszemes TV ir uztverama 70 kilometru rādiusā ap Rīgu, iekļaujot arī Jelgavu, Tukumu, Bausku, Saulkrastus un Dobeli, taču jau nākamā gada sākumā tā būs pieejama visā valstī.

Komentāri 4

G

Kāpēc man jāizvēlas Lattelecom pakalpojums, ja tie dekoderi maksā 40 latus? Un vēl abonēšana ls 3.50 mēnesī. Kur ir garantija, ka sīs pakalpojums laukos, kur nav ciparu līnija būs kvalitatīvs? Arī internets ir lēns. Par to viņi nerunā. Ir taču citas iespējas arī. Šajā rakstā arī nav minēts, cik dekoderi maksā, tāpat kā televīzijas reklāmā. Cilvēki jau tagad to dzirdot ir vīlušies.

pirms 11 gadiem, 2009.12.01 10:06

lasītāja

Rakstā ļoti maz precizitātes!!
Kā tas notiks pilsētā, kur ir ciparu apraide?
Kā laukos, kur ir analogā sistēma?
Kas to pieslēgs? Cik izmaksās pieslēdzēja darbs - pats taču droši vien to nevarēs izdarīt? Bet, varbūt var?
Kur ir konkrēta informācija, ja to grib veikt ātri??!
Cik maksās dekoders?
Vai nav smieklīgi - dekoders būs svētku NOFORMĒJUMĀ ( IESAIŅOJUMĀ)?!
Vai tas vēl nesadārdzinās to preci?
Mīļais Lattelecom! Beidzot sāciet strādāt, nevis tukšu reklāmu (muļķi) laist!! Ar konkrētiem darbiem, plāniem, naudas summām.

pirms 11 gadiem, 2009.12.01 10:26

... un kvalitāte pat pilsētā nav sevišķi laba:((( (TV bieži uzkaras, sevišķi, vakaros)

pirms 11 gadiem, 2009.12.01 15:22

Līga Bite

Līga Bite - ziemellatvijai.lv
Lattelecom kategoriski noraida komerckanālu apgalvojumus, ka ciparu apraide izmaksā dārgāk nekā analogāLattelecom kategoriski noraida TV komerckanālu LNT un TV3 apgalvojumus un netieši paustās spekulācijas par to, ka ciparu apraide izmaksā dārgāk nekā analogā, gluži pretēji – tā ir par 30% lētāka, nekā analogā apraide, turklāt ciparu signāls televīzijas skatīšanos nodrošinās 99% Latvijas teritorijas, kamēr analogais signāls atsevišķiem kanāliem šobrīd pieejams tikai 50% - 87% teritorijas.Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.norāda, ka analogā apraide, kas šobrīd pat nenodrošina 99% Latvijas teritorijas pārklājumu, proporcionāli ir ievērojami dārgāka par ciparu apraidi. Kā liecina LTV piemērs, izlemjot ar nākamā gada 1.martu pilnībā pāriet uz ciparu apraidi un atteikties no analogās apraides, LTV7 ietaupīs 300 000 Ls.

„Pašreizējā televīzijas komerckanālu svārstīšanās izlemt, vai palikt par bezmaksas kanālu vai kļūt par maksas kanālu, ir saistīta ar pašu raidorganizāciju finansiālo stāvokli, ko ietekmējusi ekonomiskā situācija un reklāmas tirgus kritums, nevis ar augstajiem tarifiem par ciparu apraidi. Lattelecom tarifi par apraidi ciparu formātā ir par 30% zemāki nekā par pašreizējo apraidi analogajā formātā, un ir nepatiesi to minēt kā iemeslu, lai kļūtu par maksas kanālu, jo arī līdz šim televīzijas kanāliem bija jāmaksā rēķins par sava signāla apraidi, un tā tas ir visā pasaulē,” uzsver K. Gabriloviča.Viņa norāda, ka pašreizējā TV komerckanālu vilcināšanās pieņemt lēmumu par turpmāko biznesa modeli un spekulācijas ar nekorektiem argumentiem, ir maldinoša skatītājiem un valsts regulējošajām iestādēm.

„Es aicinātu komerckanālus nevis spekulēt ar cipariem, bet beidzot pieņemt lēmumu un skaidri pateikt, vai tie vēlas palikt par brīvi, bez maksas pieejamiem TV kanāliem vai arī vēlas iekasēt no skatītājiem naudu. Tas dos skaidrību gan skatītājiem, gan arī Lattelecom kā ciparu apraides nodrošinātājam,” uzsver K.Gabriloviča.Viņa atgādina, ka iedzīvotājiem jebkurā gadījumā ir jāgatavojas pārmaiņām, lai turpinātu skatīties televīziju ar istabas vai jumta antenām. „Es aicinu iedzīvotājus neatlikt dekodera iegādi uz pēdējo brīdi un jau laikus gatavoties tam, ka analogais signāls visai drīz tiks izslēgts,” saka K.Gabriloviča.Būtiskākais, ka līdz ar ciparu apraides ieviešanu paplašinās arī apraides teritorija – Lattelecom jau pēc mēneša nodrošinās ciparu signāla apraidi 99% Latvijas teritorijas, un Virszemes TV signālu varēs uztvert 99,9% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem vispār tehniski līdz šim nebija iespēju uztvert TV signālu, līdz ar ciparu apraidi komerckanāli būs pieejami visiem iedzīvotājiem, nevis tikai daļai, kā tas ir tagad.

pirms 11 gadiem, 2009.12.01 15:58

Latvijas ziņas