„Latvija Statoil”: Izskanējusi neprecīza informācija

Masu medijos šodien izskanējusi neprecīza informācija par degvielas cenu svārstībām. Informējam, ka „Latvija Statoil" tīklā degvielas cenas ir samazinātas, ņemot vērā gan notikumus pasaules biržās, gan ASV dolāra kursa svārstības,ziņo Kaspars Skrābāns, SIA „Latvija Statoil" Degvielas kategorijas vadītājs.

Kopumā dīzeļdegvielas cena „Latvija Statoil" tīklā ir samazinājusies par 0.5 santīmiem, savukārt benzīna cena par 1 santīmu.

Kopumā šonedēļ naftas produktu tirgū Eiropā bija vērojamas būtiskas cenu svārstības. Nedēļas sākumā benzīna cena par 1 tonnu turējās virs 870 ASV dolāriem, savukārt dīzeļdegvielas cenas sasniedza jaunu rekordu - 856 ASV dolārus par tonnu. Ceturtdien naftas produktu cenas pēc 2 mēnešus ilgušā kāpuma beidzot piedzīvoja nelielu kritumu par aptuveni 15 ASV dolāriem tonnā. Arī dolāra kurss piedzīvoja svārstības no 0.537 pirmdien līdz 0.522 ceturtdien.

Pasaules cenu samazinājumu veicinājušas ziņas par naftas produktu krājumiem gan ASV, gan lielākajās Eiropas valstīs, kā arī patēriņa samazināšanās, ko izraisīja nesenais degvielas cenu pieaugums.

Latvijas ziņas