Latvijas Ārstu biedrība lūdz publiskot Veselības ministrijas tēriņus

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis vērsies ar atklātu vēstuli pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska un Veselības ministres Baibas Rozentāles ar aicinājumu publiski parādīt naudas plūsmu Veselības ministrijā.

Pēc otrajiem budžeta grozījumiem Latvijas veselības aprūpei paredzēti 453.64 miljoni latu. Salīdzināšanai - 2008. gadā šie līdzekļi bija 569.31 miljoni latu. Īsa matemātika - samazinājums ir par 20.3%. Diemžēl visām Latvijas slimnīcām finansējums ir samazināts vismaz 2-3 reizes.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents aicina publiskot, cik naudas veselības ministrija tērē, lai segtu galvojumus, garantijas, kredītsaistības, līzingus un dažādus citus atliktos maksājumus, ko veselības ministrija vai VAOVA garantējusi gan par celtniecību, gan remontiem, gan jaunas aparatūras iegādi.

Tieši ministrija un VOAVA garantējusi lielāko daļu naudas tehnoloģijas iegādei visās tajās slimnīcās, ko šobrīd ministrija vieglu spalvas vilcienu gatavojas slēgt.

Pēteris Apinis valsts amatpersonām lūdz publiskot Veselības ministrijas tēriņus, pretējā gadījumā vēsture par vainīgajiem genocīdā pret Latvijas tautu padarīs tieši V. Dombrovski un B. Rozentāli, kaut tieši viņi šajā situācijā ir vismazāk vainojami.

Latvijas ziņas