Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām jauna, vienota mājas lapa

Kopš 2010. gada marta vidus visām Latvijas nacionālo parku un rezervātu administrācijām, kas kļuvušas par Dabas aizsardzības pārvaldes struktūrvienībām, kā arī citām Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām ir vienota interneta vietne www.daba.gov.lv.

Interneta vietnē atrodama informācija par Latvijas īpaši aizsargājamām teritorijām (ĪADT) - nacionālajiem parkiem, biosfēras rezervātiem, dabas parkiem, aizsargājamo ainavu apvidiem, dabas rezervātiem, dabas liegumiem, dabas pieminekļiem un Natura 2000 teritorijām, būtiskākajām aktualitātēm ĪADT un tūrisma iespējām tajās, par CITES - konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām, aizsargājamām sugām un to dzīvotnēm, dabas vērtību apsaimniekošanu (t.sk. sugu aizsardzības plāniem, dabas aizsardzības plāniem), īpaši aizsargājamo teritoriju vienoto stilu, vides izglītību, zinātniskajiem pētījumiem, kompensācijām u.c.

Jau ziņots, ka sakarā ar reorganizēto īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldes sistēmu visas iepriekš patstāvīgās Latvijas nacionālo parku un rezervātu administrācijas - Gaujas nacionālā parka administrācija, Rāznas nacionālā parka administrācija, Ķemeru nacionālā parka administrācija, Slīteres nacionālā parka administrācija, Teiču dabas rezervāta administrācija un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija - apvienotas vienā iestādē - Dabas aizsardzības pārvaldē un ir tās teritoriālās struktūrvienības. Līdz ar to Dabas aizsardzības pārvaldei un tās struktūrvienībām izveidota vienota informācijas ieguves vietne internetā. Iepriekš pastāvošās nacionālo parku un rezervātu administrāciju interneta vietnes laika gaitā tiks slēgtas.

Dabas aizsardzības pārvaldes un tās struktūrvienību mērķis ir ieviest Latvijā vienotu dabas aizsardzības politiku, kā arī veicināt efektīvāku īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apsaimniekošanu un pārvaldīšanu. Iestādes misija ir saglabāt dabas daudzveidību un veicināt cilvēka un dabas harmonisku līdzāspastāvēšanu. Līdz ar dabas teritoriju pārvaldes sistēmas reorganizāciju ikviena iepriekš minētā struktūrvienība atbildīga ne tikai par konkrēto nacionālo parku vai rezervātu, bet savā pārraudzībā esošajā reģionā pārzina visas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, tai skaitā Natura 2000 teritorijas.

Latvijas ziņas