Latvijas labumi Zemkopības ministrijas stendā Berlīnes "Zaļajā nedēļā"

Izstāde "Zaļā nedēļa" jeb "Internationale Gruene Woche Berlin" Berlīnē notiek ik gadu. Arī Latvijas stends kā vienmēr atrodas tai pašā hallē (8.2) un vietā, no šodienas 21.janvāra Lielvārdes jostas rakstu zīmēs rotās izstādi līdz pat 30.janvārim.

Sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Ūdre informē, ka Zemkopības ministrijas stends šogad atkal ap sevi pulcē Vācijas iedzīvotājus un augstas amatpersonas. Šī rīta oficiālajā pieņemšanā Latvijas stenda "galdā" tika liktas nēģmaizītes, tradicionālā latviešu brokastu sastāvdaļa rupjmaize ar biezpienu un dillēm, sniega bumbas, kā arī 100% melleņu, upeņu un aroniju sulas, kuras pēc nogaršošanas augstu novērtēja Vācijas Federālās Pārtikas, lauksaimniecības un patērētāju aizsardzības ministre Ilze Aignere ar pavadošo delegāciju. Pēc iestiprināšanās, ministrs Jānis Dūklavs delegāciju cienāja ar "Pure chocolate" izlases konfektēm, kas vizītes noslēgumu padarīja saldu un apmierinātu smaidu pavadošu.

A. Ūdre atzīmē, ka Latviju izstādē pārstāv 4 uzņēmumi, kuru produkcija būs pieprasīta visas izstādes garumā un patstāvīgie apmeklētāji jau mērķtiecīgi dosies uzmeklēt gardumus no:

- SIA „Mandor Rīga"- dzērvenes pūdercukurā un šokolādē;- SIA "Paipal farm"- paipalu olas, žāvētas paipalas un delikateses;- SIA "Zaksi"- Užavas alus;- SIA „Dienvidi plus"- smiltsērkšķu sula, dažādu sulu marmelādes ikri.

Vācijas pilsētā Berlīnē starptautiskajā izstāžu kompleksā "Messedamm" izstāde "Zaļā nedēļa" norit jau 76.reizi pēc kārtas.Izstādes laikā notiek ne tikai degustācijas un aplūkošanas vērtas lietas. Valstu amatpersonas šeit tiekas, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Šeit var iegādāties visu, kas nepieciešams lauksaimniecībā, pārtikā un arī dārzam. Savukārt pagaršot katras valsts stendā var ēdienus, kas viens otru pārsteidz savā eksotiskumā. Sākot no krāsainiem, sulīgiem augļiem, līdz Austrālijas krokodila gaļas, Poļu liellopa kuņģa, Šveices fondī sieriem, Beļģu austerēm, Itāļu prosciutto un daudziem citiem gardumiem un pārsteigumiem.

„Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūts (LVAEI) un LR Zemkopības ministrija, īstenojot programmu par atbalstu tirgus veicināšanai ar mērķi palielināt un diversificēt Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču eksportu piedāvāja līdzfinansējumu dalībai Latvijas kopstendā izstādē "Internationale Gruene Woche Berlin", kā arī vienas eiropaletes pārtikas produktu transportēšanu uz Vāciju, izstāžu kompleksu. Neaprīkotas platības viena kvadrātmetra pilna cena ir LVL 142,11, reģistrācijas maksa LVL 250, kas ietver sevī arī ierakstu katalogā," informē A. Ūdre.

Kopējais izstādes apmeklētāju skaits 2010.gadā bija 400 000, izstādē akreditējās vairāk kā 5000 žurnālisti no 71 dažādām pasaules valstīm. Kopējais dalībnieku skaits izstādē bija 1535 no 58 valstīm. Izstādi apmeklēja vairāk kā 30 dažādu valstu ministri.

Izstādes mērķauditorija: patērētāji no Vācijas un tās kaimiņvalstīm, pārtikas ražošanas industrijas pārstāvji, vairumtirgotāji, mazumtirgotāji, importētāji, lauksaimniecības, mežniecības, dārzkopības un zvejniecības eksperti, lauksaimniecības politikas un administrācijas eksperti.

Latvijas ziņas