"Latvijas Valsts ceļi" šogad cerējuši realizēt 38 ceļu būves projektus

Līdz ieplānotajam samazinājumam Autoceļu fondā VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) autoceļu un tiltu atjaunošanai un rekonstrukcijai šogad kopumā bija plānots realizēt 38 ceļu būves projektus, liecina LVC sniegtā informācija.

 

Plānots, ka Autoceļu fonds šogad tiks samazināts par 47 miljoniem latu, kas ietekmēs plānoto darbu gaitu. Ņemot vērā šo līdzekļu samazinājumu, Satiksmes ministrija (SM) kā vienu no risinājumiem redz privātās un publiskās partnerības programmas uzsākšanu.

 

 

Kā iepriekš skaidroja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK), programma paredz valsts garantētu banku kredītu izsniegšanu uzņēmējiem, kas būtu gatavi jau šogad veikt ceļu rekonstrukcijas un būvniecības projektus. Savukārt valsts garantētu summas un procentu atmaksu uzņēmējiem piecu gadu laikā.

 

 

No šogad plānotajiem LVC projektiem 13 projektos iecerēta asfalta segas virsmas apstrāde un atjaunošana uz tādiem autoceļiem kā Kuldīga-Aizpute-Līči, Saurieši-Salaspils, Sloka-Talsi, Daugavpils-Zemgales stacija, Gulbene-Balvi-Viļaka-Vientuļi, Valmiera-Matīši, Litene-Alūksne, Dzilnuciems-Piņķi, Svente-Subate un Smiltene-Velēna-Gulbene.

 

 

Lielāko daļu no šiem projektiem plānots pabeigt vasaras pēdējos mēnešos.

Satiksmes drošības uzlabošanu LVC ieplānojusi veikt piecos ceļu posmos, bet tilta rekonstrukciju - uz astoņiem autoceļu posmiem. Šovasar plānots rekonstruēt Lauces, Dīvajas, Cieceres, Indricas, Melnupes, Iecavas tiltu, kā arī divus ceļu pārvadus.

 

 

Šogad arī plānots pabeigt asfalta segas izbūvi uz grants seguma uz autoceļa Dūči-Limbaži posmā Kalnakrogs-Lāde.

Latvijas ziņas