Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas valsts portāls www.latvija.lv piedāvā iedzīvotājiem jaunu e-pakalpojumu

Vakar, 28.janvārī, Valsts reģionālās attīstības aģentūra sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Valsts zemes dienestu iepazīstināja ar jaunāko kopīgi izstrādāto e-pakalpojumu „Mani dati kadastrā".

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis informēja, ka pakalpojums „Mani dati kadastrā" nodrošina iespēju ātri un bez maksas saņemt informāciju par savu nekustamo īpašumu, piemēram, īpašuma kadastrālo vērtību, kā arī citus aktuālos datus no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas.

Šis jautājums ir īpaši aktuāls sakarā ar to, ka kadastra objektiem no šī gada 1.janvāra ir aktualizētas kadastrālās vērtības, no kurām tiek aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis un jaunais dzīvojamās platības nodoklis.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktors Māris Krastiņš pastāstīja, ka portālā www.latvija.lv jau šobrīd šo pakalpojumu ir uzmantojuši vairāk kā 2000 iedzīvotāji, kas apliecina iedzīvotāju interesi par jauno iespēju. Māris Krastiņš uzsvēra, ka šobrīd notiek aktīvs darbs pie jaunu e-pakalpojumu izstrādes, kā piemēru minot uzsākto sadarbību ar lielākajām Latvijas augstskolām.

Informācija par Latvijas valsts portālu www.latvija.lv:

o Portāls www.latvija.lv tiek veidots kā virtuāla vienas pieturas aģentūra, lai uzlabotu valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību.

o Šobrīd portālu www.latvija.lv apmeklē vidēji 8000 apmeklētāji dienā.

o Janvārī populārākie e-pakalpojumi ir „Manā īpašumā deklarētās personas", „Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana" un „Mani vai manas pārstāvētās personas dati Iedzīvotāju reģistrā".

o Portālā pakāpeniski tiek izstrādāti un ieviesti jauni e-pakalpojumi, kas iedzīvotājiem pieejami, izmantojot internetbanku autentifikāciju vai drošu elektronisko parakstu. Lai portāla www.latvija.lv

e-pakalpojumi būtu pieejami plašākai auditorijai, VRAA plāno piesaistīt arī citas bankas e-pakalpojumu piekļuves nodrošināšanai (šobrīd autentifikācija iespējama ar SEB, Swedbank un Latvijas Krājbankas internetbankas piekļuves līdzekļiem).

Latvijas ziņas