Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LDDK un sadarbības partneri parakstīs Memorandu

Šodien, 10.februārī, Pils ielā 12, Rīgā, Grand Palace Hotel plkst. 14:00, Latvijas Darba devēju konfederācija (turpmāk - LDDK) rīko memoranda par korporatīvās sociālās atbildības principiem Latvijā parakstīšanu un uzņēmuma ilgtspējas indeksa prezentāciju, sadarbībā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (turpmāk - LBAS).

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: „Daudzas neveiksmes valsts pārvaldībā un biznesa vadībā var ‘'norakstīt'' uz globālo finanšu krīzi un neefektīvo publisko pārvaldi. Tomēr lielākās lamatas, manuprāt, bija un joprojām ir īstermiņa domāšana.

Tādēļ par vēsturisku saucams brīdis, kad biznesa sabiedrība, atsaucoties uz labāko starptautisko praksi, ir vienojusies par KSA principiem Latvijas biznesam un tā ietekmes auditoriju pārstāvjiem. Bizness, publiskās varas un sabiedrības grupu pārstāvji apvienojas memoranda parakstīšanā. Aizstāvot godīgu Latvijas biznesu, vienošanās par atbildīgu uzņēmējdarbību ir būtiska.

Ekonomikas lejupslīdes laikā, saasinoties konkurencei, kārdinājums rīkoties bezatbildīgi ir liels gan privātajā, gan publiskajā sektorā. LDDK uzdevums ir motivēt uzņēmumus ziņot par savu KSA praksi, kā arī strādāt ar publisko un nevalstisko sektoru, veicinot tā izpratni un atbalstu. Tā ir mūsu kopīgā atbildība aizstāvēt godīgu biznesu un atbalstīt ilgtspējīgu uzņēmuma rīcību."

Sagatavotais sadarbības memorands demonstrē KSA principu izpratni Latvijā, kas balstīta uz labāko starptautisko praksi par pamatu ņemot ANO Globālā līguma kustības (UN Global Compact) 10 principus. Memorands definē galvenās ieinteresētās puses, kuras skar uzņēmumu KSA, tai skaitā publiskā sektora apņemšanos izprast KSA principus un vadīties pēc šī memoranda ikdienas darbā. Memorands nosaka, ka tā darba uzdevumus realizē un uzrauga LDDK izveidotā KSA Platforma.

Atbildīgs uzņēmums ir tāds, kurš ievēro nacionālo tiesību aktu prasības - pirmkārt maksā nodokļus, otrkārt tam ir ilgtspējīga biznesa stratēģija, treškārt, tas īsteno brīvprātīgas iniciatīvas saistībā ar sava uzņēmuma ietekmes auditorijām, lai veidotu stabilas ilgtermiņa attiecības. Ja viena no šīm uzņēmuma ilgtspējas nodrošināšanas sadaļām iztrūkst, tad attiecīgi šo uzņēmumu nevar uzskatīt par korporatīvi sociāli atbildīgu.

Latvijā līdz šim bija pieejami dažādi starptautiski instrumenti, lai ziņotu plašākai sabiedrībai par KSA praksi. Šogad pirmo reizi tiek piedāvāts Latvijas uzņēmumiem piedalīties Uzņēmumu ilgtspējas (KSA) indeksā.

Atšķirībā no reputācija indeksa, kas vairāk vērsts uz to, kā ietekmes auditorijas uztver uzņēmumu, uzņēmumu ilgtspējas (KSA) indekss vērtē reālās aktivitātes un uzņēmuma atvērtību komunikācijai ar dažādām ietekmes auditorijām. Indeksa princips akcentē uzņēmuma progresu nevis sacensību ar citiem uzņēmumiem. Izstrādātais indekss aptver piecus būtiskāko atbildīga biznesa faktorus: Darba vide, Apkārtējā vide, Sabiedrība, Tirgus attiecības, Stratēģija.

Uzņēmumi tiks aicināti reģistrēties, lai saņemtu pieejas paroles KSA indeksa anketai. Tāpat tiks organizētas apmācības indeksa dalībniekiem, lai skaidrotu indeksa aizpildīšanas metodiku, kā arī būs iespēja konsultēties ar ekspertiem visa pieteikšanās perioda laikā. Uzņēmuma ilgtspējas (KSA) indeksa rezultātus paziņosim š.g. 29.aprīlī.

LDDK aicina šim memorandam pievienoties gan valsts institūcijas, gan pašvaldības, kā arī NVO, lai apliecinātu gatavību ņemt vērā biznesa labo praksi, pieņemot lēmumus par sadarbību iepirkumos, publiskās un privātās partnerības projektos, un citos sadarbības posmos ar privāto sektoru.

Šodien parakstīt memorandu par KSA principiem ir aicinātas šādas organizācijas: Labklājības ministrija, Ekonomikas ministrija, Vides ministrija, Tieslietu ministrija, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Valsts darba inspekcija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Pasaules Dabas fonds, Sabiedrība par atklātību „Delna", Latvijas Kvalitātes asociācija, Latvijas Personāla vadības asociācija, Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, Latvijas Preses izdevēju asociācija, u.c.

KSA Platformas dalībnieki un sadarbības memoranda parakstītāji strādās kopā, lai KSA idejas gūtu ne tikai formu, bet arī saturu, lai atbalstītu labu darbu darītājus, vērtētu un pilnveidotu Latvijas biznesa vidi un kultūru.

Latvijas ziņas