Lielākās lietavas šonedēļ iespējamas ceturtdien un piektdien

Pirmdien un otrdien Latvijas centrālajā un austrumu daļā daudz līs, vietām dārdēs pērkons, bet stiprākais lietus šonedēļ iespējams ceturtdien un naktī uz piektdienu austrumu novados, īpaši Latgalē, liecina sinoptiķu prognozes.

Sagaidāms, ka līdz otrdienas vakaram nokrišņu summa vietām Austrumlatvijā sasniegs 30 milimetru. Ja darba nedēļas otrajā pusē Latviju skars jauns ciklons, nokrišņu summa vietām austrumu novados var pieaugt līdz 80 milimetriem, kas ir ievērojami vairāk par mēneša normu. Savukārt Kurzemē prognozētais lietus daudzums šajā darba nedēļā ir mazāks par desmit milimetriem.

Mākoņiem aizklājot debesis, vējam pūšot no jūras un veidojoties miglai, gaisa temperatūra dažās dienās vietām valstī nepakāpsies augstāk par +8..+13 grādiem. Saulainākajās pēcpusdienās termometra stabiņš ēnā pakāpsies līdz +15..+20 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies piekrastē.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs galvenokārt būs +4..+9 grādi, nedēļas pirmajā pusē valsts austrumos līdz +13 grādiem. Naktī uz sestdienu iespējama salna zāles augstumā.

Latvijas ziņas