Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielās Talkas tradīciju šogad kuplinās arī Kultūras talkas

Talku pirmsākumi folklorā vienmēr saistīti ar dziesmu, tāpēc Lielās Talkas kustība šogad, sagaidot X Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkus, aicina uz dziesmotām kultūras talkām.

Rīgā, Mežaparka estrādes apkaimē Dziesmusvētku biedrība aicina Rīgas korus, dejotājus un skolēnu Dziesmu svētku dalībniekus iekārtot estrādi gaidāmajiem svētkiem un palīdzēt parka tīrīšanas darbos. Arī citur Latvijā Dziesmusvētku kustības dalībnieki tiek aicināti apzināt visas vietas, kas saistās ar Dziesmusvētkiem - estrādēm, komponistu piemiņas vietām u.c.

Tā kā šogad notiek Latgales Dziesmu svētki Daugavpilī un Kurzemes Dziesmu svētki Dobelē, tad Dziesmusvētku biedrība aicina pievienoties talciniekus uz šo vietu sakopšanu. Pieteikumus citām dziesmotajām talkām lūdzam sūtīt uz: [email protected] .

Kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, orķestri tiek aicināti iesaistīties arī citās talku norises vietās, līdzās darbam uzmundrinot talciniekus. Lielās Talkas un Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcijas aicinājumam aktīvi jau atsaukusies Dziesmusvētku biedrība, X Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku rīkotāji, brīvprātīgie, iesaistās Rīgas un citas Latvijas pašvaldības.

Lai bērnus un jauniešus iesaistītu talkas idejās, attīstītu sociālo domāšanu, izpratni par savas valsts kultūras un dabas bagātībām, šogad Latvijas mākslas skolās tiks izsludināts bērnu zīmējumu konkurss-akcija "Tīras krāsas, tīra Latvija!", kas noslēgsies 4.maija svētku laikā Rīgā.

Viens no šī gada jauninājumiem ir aicinājums iedzīvotājiem un radošām spējām apveltītiem brīvprātīgajiem sakopt un labiekārtot pagalmus pašu spēkiem. Šogad Rīgā sagaidāms šī aicinājuma pilotprojekts, sakopjot vairākus pagalmus, piesaistot māksliniekus un ainavu arhitektus.

Par Lielo Talku

Lielā Talka notiek sestdien, 24. aprīlī no plkst. 9:00 līdz 14:00 vienlaicīgi visā Latvijā. Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada - ar vērienīgu talku 2008. gada 13.septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī - 18.aprīlī.

Latvijas ziņas