Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līgo nakts uz ceļiem pagājusi salīdzinoši mierīgi

Līgo nakts uz Latvijas autoceļiem pagājusi salīdzinoši mierīgi un lieli satiksmes negadījumi nav notikuši, taču 72 autovadītāji pieķerti braucam alkohola un narkotisko vielu reibumā.

Valsts policijas pārstāvis Aigars Bērziņš aģentūru BNS informēja, ka kopumā policija reida laikā pārbaudījusi 8452 autovadītājus. 64 šoferi pieķerti automašīnu vadām alkohola, bet 8 - narkotisko vielu reibumā.

Rīgā un Rīgas reģionā pārbaudīti 769 autovadītāji, no kuriem reibumā braucam pieķerti 19.

Kopumā aizvadītajā diennaktī reģistrētas 34 avārijas, un 10 no tām cietuši cilvēki, bet viens - gājis bojā.

Jau vēstīts, ka policija svētku laikā strādā pastiprinātā režīmā, īpašu uzmanību vēršot uz autovadītājiem, kas transporta līdzekli vada alkohola vai narkotisko vielu reibumā.

Ziņots arī, ka tieši Līgo svētkos, kad parasti ceļu policija pieķer visvairāk iereibušu autovadītāju, stājušās spēkā izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas dubulto sodus dzērājšoferiem.

Līdz ar šiem grozījumiem ir dubultots naudas sodu šoferiem, kuru organismā konstatēts vairāk par vienu promili alkohola. Tādējādi autovadītājam, kurš brauc 1-1,5 promiļu reibumā, varēs piemērot naudas sodu no 600 līdz 800 latiem, administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, kā arī uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības. Patlaban naudas sods ir 400 latu, bet tiesības par šādu pārkāpumu atņem uz vienu gadu.

Visbargākais sods paredzēts par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles. Par to paredzēts naudas sods no 800 līdz 1000 latiem, administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, kā arī tiesību atņemšana uz četriem gadiem. Tāds pats sods plānots arī, ja autovadītājs bēg no policijas.

Savukārt, ja izelpā vai asinīs konstatētā alkohola koncentrācija ir no 0,5 līdz 1 promilei, paredzēts naudas sods no 300 līdz 450 latiem un tiesību atņemšana uz vienu gadu. Patlaban naudas sods ir no 200 līdz 300 latiem, bet tiesības atņem uz sešiem mēnešiem.

Autovadītājiem, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem, par braukšanu 0,2-0,5 promiļu reibumā paredzēts naudas sods no 150 līdz 300 latiem, kā arī tiesību atņemšana uz sešiem mēnešiem. Patlaban naudas sods ir 100-200 latu, bet tiesības atņem uz trim mēnešiem.

Latvijas ziņas