LNT arī turpmāk būs pieejams bez maksas visā Latvijā

Lattelecom vienojies ar telekompāniju LNT par tās iekļaušanu Virszemes TV bezmaksas pakā, un tas nozīmē, ka arī turpmāk LNT visā Latvijā būs skatāms bez maksas.

 

„Mums ir liels prieks, ka LNT ir izšķīries par šādu soli un šajā ekonomiski saspringtajā laikā arī turpmāk saviem skatītājiem visā Latvijā nodrošinās iespēju bez maksas skatīties iemīļotos raidījumus," gandarījumu pauž Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Saskaņā ar vienošanos, LNT pilnībā uz ciparu apraidi Rīgas reģionā, visticamāk, pāries jau sākot ar 1.martu, bet visā Latvijā - jau vasaras sākumā.

 

Tā kā oficiālo lēmumu par analogā signāla atslēgšanas termiņu un konkrētu kanālu pāreju tikai uz ciparu apraidi pieņem Nacionālā radio un televīzijas padome, precīzi termiņi tiks paziņoti pēc 15.decembra.

 

„Ņemot vērā, ka Latvijā ir uzsākta pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi, arī LNT bija jāpieņem šis lēmums par tālāko biznesa modeli un, cienot savu skatītāju, mēs izvēlējāmies palikt par bezmaksas kanālu," norāda LNT ģenerāldirektors Andrejs Ēķis.

 

Jau ziņots, ka Lattelecom, kas Latvijā realizē pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi, jau iepriekš noslēdza līgumu arī ar LTV7, kas pilnībā uz ciparu apraidi pāries jau 1.martā.

Tas nozīmē, ka tās mājsaimniecības, kas šobrīd skatās analogo TV, būs jāaprīko ar ciparu televīzijas uztvērējiem, lai arī turpmāk skatītos bezmaksas kanālus.

 

Lattelecom aicina neatlikt dekoderu iegādi uz pēdējo brīdi, jo analogā apraide, visticamāk, tiks atslēgta ātrāk, nekā iepriekš plānots - par konkrētiem termiņiem visas iesaistītās puses vēl diskutē, bet šobrīd kā reālākais variants tiek minēta analogās apraides atslēgšana Rīgā 1.martā un visā Latvijā - nākamās vasaras sākumā.

 

Šobrīd līdzšinējie ētera kanāli (LTV1, LTV7, LNT, TV3) tiek paralēli raidīti gan analogajā, gan ciparu formātā (izņēmums ir TV5, kas apraidi analogajā formātā pārtraucis un šobrīd skatāms tikai ciparu formātā) un līdz pat 1.martam par to apraidi ciparu formātā Lattelecom no televīzijas kanāliem samaksu neprasīs.

 

„Mēs esam nākuši pretī raidorganizācijām, pārejas periodā piedāvājot atlaides par ciparu apraidi. Šīs cenas ir vienādas visām raidorganizācijām un ļauj tām reāli ietaupīt, tādēļ es mudinātu arī TV3 beidzot pieņemt lēmumu un neliegt iedzīvotājiem skatīties savu kanālu bez maksas," mudina K.Gabriloviča.

 

Jau iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības rekomendāciju un Ministru Kabineta lēmumu, Latvija ir uzsākusi pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi. Šobrīd vēl notiek diskusijas par to, kad pilnībā tiks atslēgta analogā apraide, taču ir skaidrs, ka tas notiks ātrāk nekā iepriekš plānots, jo abu formātu paralēla nodrošināšana valstij izmaksā dārgi.

  

Šobrīd Virszemes TV dekoderus un antenas iespējams iegādāties visos Lattelecom klientu apkalpošanas centros- veikalos, pasūtīt internetā vai pa klientu apkalpošanas tālruni 177, kā arī Elkor un RD Electronics sadzīves elektronikas veikalos.

 

Decembrī visos Lattelecom klientu apkalpošanas centros- veikalos dekoderi būs nopērkami īpašā svētku noformējumā, turklāt ikviens kā dāvanu saņems arī viedkarti un iespēju veselu mēnesi par velti skatīties arī maksas kanālus.

 

Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā, kas ievieš ciparu TV apraidi un turpmāk arī mūsu iedzīvotājiem, tāpat, kā to jau ir izdarījuši dāņi, vācieši, zviedri, itāļi un pārējo ES valstu iedzīvotāji, būs jāpārslēdzas no analogās uz ciparu apraidi.

 

Patlaban Virszemes TV ir uztverama 70 kilometru rādiusā ap Rīgu, iekļaujot arī Jelgavu, Tukumu, Bausku, Saulkrastus un Dobeli, taču jau pēc dažām nedēļām, proti, nākamā gada sākumā ciparu signāls būs pieejams visā valstī.

Latvijas ziņas