Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Naturalizācijas kārtībā pērn Latvijas pilsonībā uzņemti 2467 cilvēki, Valkā - neviens 5

Naturalizācijas kārtībā pērn Latvijas pilsonībā uzņemti 2467 cilvēki, kas ir aptuveni tikpat daudz, cik gadu iepriekš, kad pilsonība piešķirta 2336 personām, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika.

Pilsonību vēl var iegūt divos veidos - par īpašiem nopelniem Latvijas labā un reģistrācijas kārtībā, kas visbiežāk tiek piemērota bērniem un personām, kuras ieguvušas izglītību latviešu valodā.Kopumā gada laikā PMLP nodaļās naturalizācijas iesniegumu iesniegusi 2771 persona.

Lielākā interese par Latvijas pilsonības iegūšanu ir novērojama Rīgā, kur saņemta vairāk nekā puse jeb 1726 no visiem iesniegumiem, savukārt ārpus Rīgas par naturalizācijas procesu lielāka interese ir bijusi Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un Jūrmalā.

No lielajām Latvijas pilsētām viszemākā nepilsoņu aktivitāte ir novērojama Alūksnē un Valkā, kur pērn nav saņemts neviens naturalizācijas pieteikums.

Kopumā kopš 1995.gada, kad Latvijā tika sākta nepilsoņu naturalizācija, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 137 673 personas, tostasrp 14 046 nepilngadīgi bērni.

PMLP Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs paziņojumā presei norāda, ka naturalizācijas tempi pēdējo piecu gadu laikā Latvijā ir nemainīgi un nav ne krasu iesniegumu skaita kāpumu, nedz arī kritumu.

Pērn pilsonības pretendentiem nedaudz ir sarucis naturalizācijas procesa ilgums, kas izskaidrojams gan ar veiktajiem uzlabojumiem dokumentu pieņemšanas un izskatīšanas procesā, gan arī ar to, ka nedaudz uzlabojušās Latvijas pilsonības pretendentu zināšanas un sagatavotība eksāmeniem, tādēļ retāk ir bijusi nepieciešamība atkārtoti kārtot pārbaudījumus.

Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Komentāri 5

jauki

ka driz beigsies sis murgs un pilsoni bus visi kuri velesies, bez sis pazemojosas proceduras.

pirms 8 gadiem, 2012.01.17 13:35

jyki

180 000 parakstījās par , ja valkā nav neviena tad viss ir okei .

pirms 8 gadiem, 2012.01.17 16:59

to jauki

tad"kad šis murgs beigsies un pilsoņi būs visi kuri vēlēsies",mēs demokrātiskā ceļā ,dziedādami un spēlēdami Lindermana un Urbanoviča gudrajā vadībā, krieviski dziedādami častuškas,pievienosimies atpakaļ varen plašajai un kļūsim atkal par Krievijas guberņu vai Slāvlatviju.Un Domē nesēdēs vis Albergs ,bet osipovietis Titovs ar visiem saviem pieciem partejgenossēm.

pirms 8 gadiem, 2012.01.18 08:52

jauki

tak lai sez, vai nav vienalga kurs zags? vai tev ari griba, bet nenem, un nav kadai partijai piesukties?

tev kautka stereotipiska domasana, tipiska televizor vergiem, vieniem tur regojas fasisti lv, otriem laci ar balalikam un dzeraju jura.

pirms 8 gadiem, 2012.01.18 09:52

to jauki

man vienkārši negribas savā atlikušajā mūžā Latvijā runāt tikai svešvalodā.Kaut kā jau esam no tā gandrīz atradinājušies.Ja ne citur ,tad vismaz Domē var runāt un tev atbildēs latviešu valodā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.18 14:00

Latvijas ziņas