Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neziņojot tiek pārkāpts likums

Apdrošināšanas sabiedrība "Ergo" un Valsts meža dienests apkopojis informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros notikusi sadursme ar meža zvēriem. Pērn visā Latvijā bijis aptuveni 1000 šādu negadījumu, taču kopš šā gada sākuma oficiāli ziņots vien par dažiem šādiem gadījumiem. Speciālisti mudina ievērot likumu.

Lielāko daļu no reģistrētajiem pieteikumiem ir veikuši tieši KASKO polišu īpašnieki, jo OCTA polise šādos gadījumos nedarbojas.

"Kopumā Valsts meža dienesta (VMD) speciālistu novērojumi liecina par daudz lielāku ceļu satiksmes negadījumos ievainoto un bojā gājušo meža zvēru skaitu, un oficiāla statistika ir pieejama tikai par mazāko dzīvnieku notriekšanas gadījumu skaitu," atklāj "Ergo" mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Inese Kronberga.

VMD pārstāvji prognozē, ka tiklīdz nokusīs sniegs un uzlabosies braukšanas apstākļi, palielināsies arī braukšanas ātrums. Tā rezultātā šādu negadījumu skaits palielināsies. Kā liecina VMD pārstāvju novērojumi, pārsvarā visu izšķir tas, vai autovadītājiem ir KASKO apdrošināšana un vai viņi ir ieinteresēti pieteikt negadījumu.

Speciālisti vērš uzmanību un atgādina, kā pareizi rīkoties gadījumos, kad notikusi sadursme ar meža zvēru.

"Ja negadījumā cietuši cilvēki un ja transportlīdzeklis saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem nevar turpināt ceļu, autovadītājam jāziņo ceļu policijai, kas savukārt informēs Valsts meža dienesta attiecīgos pārstāvjus. Gadījumos, kad nav cietušo (vadītājs, pasažieri) un transportlīdzeklis ir braukšanas kārtībā, ceļu policija nav jāsauc. Taču jāinformē par notikumu Valsts meža dienestu, ka notikusi sadursme ar meža zvēru," informē I. Kronberga.

"Jāatceras, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst vest uz mājām, jo tā jebkurā gadījumā ir pretlikumīga rīcība - Medību noteikumu pārkāpums. Par to var piemērot naudas sodu no 20 līdz pat 250 latiem," saka VMD Medību nodaļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

Latvijas ziņas