No šodienas par sejas maskas nelietošanu var piemērot naudas sodu 3

No piektdienas, 20.novembra, par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro, paredz grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Likumā arī noteikts, ka pašvaldības nodrošina, ka no šodienas trūcīgām un maznodrošinātām personām ir pieejami mutes un deguna aizsegi. Kā skaidroja Tieslietu ministrijas pārstāve Laila Medina, šai vajadzībai ir paredzēts iegādāties vairākkārt lietojamās maskas divu eiro vērtībā, kuras varēs mazgāt vismaz 30 reizes.

Kā datums masku izdalīšanai tika noteikts 20.novembris, jo masku lielo iepirkumu paredzēts veikt līdz 15.novembrim.

Valsts policija (VP) atbilstoši savai kompetencei un resursiem turpina uzraudzīt, lai tiktu ievērotas Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteiktās drošības prasības, skaidroja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija, iespējams, veiks atsevišķus kontroles pasākumus, lai pārbaudītu vai iedzīvotāji lieto mutes un deguna aizsegus publiskās vietās. Tāpat, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, policija uz to reaģēs.

Policijas mērķis nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus.

"Katrs gadījums ir vērtējams individuāli - policija vērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas. Ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi - par to pienāksies sods," norādīja Grāvīte.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Ja piemēros, tiesā vienmēr varēs apstrīdēt + kopmensāciju no valsts, jo likums ir apsurds, un NEAIZSARGĀ cilvēku.
Masku jāvelk šādi. - cimdus uz rokām, tad masku un acu aizsargus.
Masku jānoņem šādi - cimdus pirmos, tad masku un acs aizsargus, jānodezinficē rokas.

JAUTĀJUMS. Kāpēc likums runā tikai par masku, bet klusē par uzvilkšanas procesu?

JAUTĀJUMS. Kāpēc ārkārtas situācijā, pielidzināma karam, valsts neapgādā ar maskam KATRU UN BEZMAKSAS?
Nav cilvēkam jāpērk maskas par spekulatīvām cenām, kad mierā stāvoklī vienam maska maksā labi ja 5 centus.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.20 20:03

bezugunsnavdumu

Kā tieslietu ministrija rekomendē mazgāt tās itkā vairāklietojamas maskas?
Ja vīrus tik lipīgs, ka ikdienā jānesā maskas, procesam jāizskatās kautkā šādi - novilkt masku pie veikala, jāieliek ziplock tipa maisā. Mājās ipašā traukā jāmazgā cimdos, un nedod dievs procesā pieskarties sejai, pēc mazgāšanas, rūpīhgi jāiztira trauku, ziplock maisu, un beidzot var noņemt cimdus.

Jautājums, cilvēkam vairs nav ko darīt? Es saprotu, ka 99.99% ar logiku ir slikti, bet man nav, es spēju redzēt kopainu, un viņa nav logiska nevienā punktā.

UN kopaina ir tāda, ka 60% iedzīvotāju maskas nemazgās, un pirks par spekulatīvām cenām, kāds pelnīs naudu, bet 40% lai mazgā, šuj paši, jo nevar skaļi teikt, ka nabagi var nelietot, jo tāpat vīruss nav lipīgs, to pierada kaut vai fakts, ka nevajag cimdus, lai arī ja veikalā bija kovidnieks, viņš tur sasmērēja visu, pat ja uzvilka masku, rokas viņam tāpat ar vīrusu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.20 20:11

bezugunsnavdumu

Un ja cilvēks, bez kovida, veikalā ar masku, pieskarsies vietai, kuru čamdīja kovidnieks, un tad pakasīs sev aci, vai ārpus veikalā, noņemot masku, noslaucīs muti ar rokām, jo cimdus tak nevajag - viņš ar garantiju saslims arī lietojot masku.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.20 20:14

Latvijas ziņas