Nodarbinātības valsts aģentūrā – bezalgas atvaļinājums 7

Saistībā ar finanšu samazinājumu valsts pārvaldē un strikto taupības režīmu Nodarbinātības valsts aģentūrā, visi aģentūras darbinieki arī augustā aicināti divas dienas doties bezalgas atvaļinājumā.

NVA Valkas filiāles vadītājas vietniece Linda Ščerbane informē, ka iestāde klientus neapkalpos arī šo piektdien, 14. augustā.

Plānots, ka visu NVA darbinieki šajā dienā vienlaikus dosies bezalgas atvaļinājumā un NVA filiāles Latvijā būs slēgtas.

Ja citās Eiropas Savienības dalībvalstīs nodarbinātības dienestu kapacitāti stiprina un darbā pieņem jaunus darbiniekus, tad Latvijā NVA darbinieku skaitu un atalgojumu samazina.

Statistikas dati liecina, ka uz vienu nodarbinātības dienestā strādājošo vidēji ir 210 reģistrētie bezdarbnieki (atsevišķās filiālēs līdz pat 1000 bezdarbniekiem uz vienu NVA inspektoru), Lietuvā - 131, Igaunijā - 156, Beļģijā - 38, bet Vācijā - 37 bezdarbnieki.

Komentāri 7

Jānis

Ha,sen bija pelnijuši atpūtu,tāpat neko nedara,lai atrastu brīvās darba vietas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 13:53

Juris

Ja neko nedara ,tad var atļauties bezalgas atvaļinājumu. Ja darba būtu pietiekami ,prātā nenaktu doma par tādu atvaļinājumu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 15:16

Jāaa

Pie mūsdienu bezdarba līmeņa viņi neko nav spējīgi izdarīt. Šeit arī varētu palikt novadā viens darbinieks, kas piereģistrē bezdarbniekus, jo citu funkciju viņiem vienkārši nav - pašizzušanas process, tā notiks ar daudzām izgudrotām darba vietām. Laiks parāda, ka tādu darbavietu nemaz nevajag, izdomātas savu draugu labā, kā viss pie mums.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 09:55

#

Tieši tā, nav saprotams ko dara darbinieces, jo brīvu darba vietu nav, pārreģistrēties var arī citās NVA filiālēs. Ja 1 darba dienu nedēļā var atļauties bezalgas atvaļinājumu darba slodze nav pietiekama, cita lieta ja strādā bez atalgojuma un pilda savus pienākumus.Šķiet iestādei sagaidāms VID scenārijs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 08:45

bezdarbnieks

to Jāa

Man liekas, ka nekad neesi bijis bezdarbnieks un Tev nav saprašanas par viņu darbu.Laikam nelasi laikrakstus un pat nepačato netā, ka nezini, ir ļoti daudzi ESF projekti , kuri mums tiek piedāvāti un kuros var piedalīties, kas tad tos organziēs un vadīs? Vismaz to laikā ir iespējams strādāt un saņemt algu, bet laikam jau esi no tiem, kas sēdi darba laikā darba vietā pie datora un klikšķini muļķības un gvelz par tādām lietām, par ko nav saprašanas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 13:43

arī bezdarbnieks...

nav jābūt bezdarbniekam, lai saprastu, cik daudz ir projektu. taču ne jau visiem tie tiek piedāvāti, ne visiem viss ir pieņemams. tāpat - kursi, kurus organizē NVA - vai tiešām visiem ir jābūt par pavāriem un pārdevējiem?
bez tam - ja NVA visi būtu tik noslogoti, vai viņiem atrastos laiks darba laikā izskriet bodes?

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 16:16

Latvijas ziņas