Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodibināta „Lielās Talkas” ceļojošā balva

Šogad „Lielās Talkas" organizatori kopā ar sadarbības partneri, apdrošināšanas sabiedrību „BALTA" ievieš jaunu tradīciju - ceļojošās balvas pasniegšanu katrā Latvijas reģionā, lai veicinātu arvien aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos savas apkārtējās vides sakopšanā un izteiktu atzinību aktīvākajiem talciniekiem.. Ikviens talcinieku kolektīvs var pretendēt uz ikgadējo ceļojošo balvu AAS „BALTA" un „Lielās Talkas" „Zelta grābeklis".

Balva tiks pasniegta katra Latvijas reģiona labākajam talcinieku kolektīvam, kas izcelsies ar īpaši aktīvu iesaistīšanos „Lielās Talkas" aktivitātēs, vienlaikus sniedzot ievērojamu ieguldījumu nozīmīgu sava reģiona objektu sakopšanā un uzlabošanā, tādējādi radot paliekošu vērtību ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

„Balstoties uz „BALTA" darbinieku brīvprātīgo darbu pieredzi, mēs esam pārliecināti, ka labs talcinieks ir tāds, kurš piedalās pats un iedvesmo apkārtējos iesaistīties labu darbu veikšanā. Tāpēc kopā ar „Lielās Talkas" organizatoriem iedibinām ceļojošo balvu „Zelta grābeklis" un izaicinām ikvienu talcinieku kolektīvu uz draudzīgu sāncensību, lai noskaidrotu visaktīvākos, idejām bagātākos un pašaizliedzīgākos talciniekus katrā Latvijas reģionā, kuriem „Lielās Talkas" noslēgumā mēs ar patiesu prieku pasniegsim balvu „Zelta grābeklis"," stāsta AAS „BALTA" valdes priekšsēdētāja Tāra Nīvseja.

Uz "Zelta grābekļa" balvu pretendēs ikviens „Lielās Talkas" dalībnieku kolektīvs, kas ir oficiāli pieteicis savu dalību talkā. Par balvas piešķiršanu līdz 30. aprīlim lems īpaša žūrijas komisija, kuras sastāvā ietilpst „Lielās Talkas" organizatoru, AAS „BALTA" un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, kas, ņemot vērā reģionālo talkas koordinatoru ieteikumus, vērtēs katra balvas pretendenta sniegumu.

„Lielās Talkas" darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme skaidro: „"Lielā Talka" ir pasākums, kas ir iemantojis milzīgu uzticību un atsaucību. Tā ir „Mīlestības Talka" - jo šādi mēs atzīstamies mīlestībā savai zemei. Ikviens, kurš tajā iesaistās, saka savu „jā" tās galvenajam mērķim - tīrai Latvijai. Latvijai kā tīrākajai vietai pasaulē.

Tā kā šādu ambiciozu mērķi nav iespējams sasniegt ne vienas dienas un arī ne viena gada laikā, tad, protams, būs nepieciešama pacietība un neatlaidība, lai izturētu šādu maratonu. To būs vieglāk izdarīt, ja mēs kultivēsim un popularizēsim tās nacionālās vērtības, kas mīt mūsos, mūsu vēsturē un tautas folklorā.

Balva „Zelta grābeklis", kura personificē latviešu darba tikumu un mūsu cilvēciskās vērtības, ir radīta ar vienu mērķi - izcelt tos, kuri šai idejai ir gatavi nesavtīgi ziedot savu laiku, enerģiju un izdomu."

Ikviens talcinieku kolektīvs tiek aicināts laikus informēt sava rajona atbildīgo talkas koordinatoru par plānotajiem sakopšanas darbiem un īpašiem projektiem, kurus ir paredzēts īstenot „Lielās Talkas" laikā.

Nolikums par ikgadējās ceļojošās balvas „Zelta grābeklis" piešķiršanu 1. Apdrošināšanas sabiedrība „BALTA" sadarbībā ar „Lielās Talkas" organizatoriem un projektu „Pēdas" izsludina ikgadējās ceļojošās balvas „Zelta grābeklis" nodibināšanu.

2. Ceļojošo balvu mērķis ir veicināt arvien plašāku sabiedrības iesaisti Latvijas vides sakopšanā, celt vispārējo sakopšanas darbu kvalitāti un izteikt atzinību katra Latvijas reģiona aktīvākajiem talciniekiem.

3. Balvas tiek pasniegtas labākajiem talcinieku kolektīviem par aktīvu un vienotu iesaistīšanos „Lielās Talkas" aktivitātēs un uzrādīto īpaši augsto sniegumu Latvijas vides sakopšanā.

4. Ar kolektīvu tiek saprastas gan uzņēmumu un dažādu institūciju pārstāvju veidotas talcinieku grupas, gan arī individuālu personu grupas, kas veic kopīgu darbu pie kāda konkrēta objekta sakopšanas.

5. Uz balvu var pretendēt jebkurš „Lielās Talkas" dalībnieku kolektīvs, kas ir oficiāli pieteicis savu dalību talkā.

6. Balvas pretendenti tiek atlasīti no visiem oficiāli reģistrētājiem talkas dalībniekiem, ņemot vērā „Lielās Talkas" organizatoru rīcībā esošos statistikas datus un reģionālo koordinatoru apkopoto informāciju par talkas laikā paveiktajiem darbiem.

7. Lai nodrošinātu ceļojošo balvu taisnīgu un godprātīgu sadali, par to piešķiršanu lemj „Lielās Talkas" organizatoru, AAS „BALTA" un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvju žūrija, kas, ņemot vērā talkas koordinatoru ieteikumus, vērtē katra balvas pretendenta sniegumu divos būtiskākajos aspektos:

 

 

* Cik plaši „Lielajā Talkā" ir pārstāvēts konkrētais kolektīvs,

o Talcinieku kolektīva paveiktais darbs un tādējādi sniegtais ieguldījums Latvijas vides sakopšanā.

Izvēloties balvas pretendentus, priekšroka tiek dota kolektīviem, kas ir izrādījuši iniciatīvu, sakopjot īpaši nozīmīgus sava reģiona objektus vai arī veikuši papildu ieguldījumu, ne tikai sakopjot, bet arī radot paliekošu vērtību Latvijas sabiedrībai.

 

8. Kopumā tiek pasniegtas piecas balvas - viena katrā Latvijas reģionā:

o Rīgas reģions o Kurzemes reģions o Zemgales reģions o Vidzemes reģions o Latgales reģions

 

9. Balva tiek pasniegta katru gadu pēc „Lielās Talkas".

 

10. 2010. gadā žūrija, konsultējoties ar „Lielās Talkas" koordinatoriem, pieņem lēmumu par ceļojošās balvas piešķiršanu līdz 30. aprīlim.

11. Žūrijas izvēlētais balvas laureāts saņem ceļojošo balvu „Zelta grābeklis" savā īpašumā uz vienu gadu vai arī līdz nākamajai „Lielajai Talkai".

Latvijas ziņas