Nodibināta partija Vienotība (papildināts ar fotogaleriju) 33

Valkā tika nodibināta partija Vienotība, partiju apvienības Vienotība priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un līdzpriekšsēdētājiem - Ģirtam Valdim Kristovskim un Aigaram Štokenbergam - parakstot reorganizācijas līgumu.

Pēc Latvijas himnas nodziedāšanas Āboltiņas izteikto paziņojumu, ka "šis ir tas brīdis, kad partija uzskatāma par nodibinātu", klātesošie uzņēma, stāvot kājās, ar skaļām ovācijām un aplausiem.Vienotība nodibināta, parakstot trīs partiju - Jaunā laika, Pilsoniskās savienības un Sabiedrības citai politikai - reorganizācijas līgumu.

Reorganizācijas līgumā noteikts Vienotības valdes sastāvs, kurš turpinās darbu līdz partijas pirmajam kongresam. Saskaņā ar reorganizācijas līgumu, Vienotības valdi veido tās priekšsēdētāja Āboltiņa, kā arī Štokenbergs, Kristovskis, Valdis Dombrovskis, Kārlis Šadurskis, Artis Pabriks, Dzintars Zaķis, Arvils Ašeradens, Aleksejs Loskutovs, Silva Bendrāte, Sanita Stelpe, Karīna Korna, Edgars Jaunups, Jānis Avotiņš un Krišjānis Bušs.

Kā informēja Vienotības preses sekretāre Laila Timrota, Vienotības pamatmērķis ir nacionālas Latvijas valsts ilgtspējīga attīstība. Tās mērķi ir stabila Latvijas tautsaimniecības izaugsme, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, izglītota, brīva, toleranta un vispusīga cilvēka personības attīstība, definēts reorganizācijas līgumā.

Vienotības mērķi ietver arī tiesiskuma, neatkarīgas un taisnīgas tiesu varas nostiprināšanu, korupcijas izskaušanu, valsts pārvaldes profesionālisma sekmēšanu, kā arī līdzvērtīgas ekonomiskās, sociālās, kultūras un sporta attīstības iespējas visiem Latvijas cilvēkiem un novadiem, latviešu tautas lingvistisko pamattiesību nodrošināšanu, kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi, solidāru un ilgtspējīgu sociālā atbalsta, aprūpes un pensiju sistēmu, drošu vidi, tālredzīgu un saimniecisku lauku un lauksaimniecības politiku, stipru pilsonisko sabiedrību, aktīvu pilsoņu līdzdalību valsts pārvaldīšanā un politiskajos procesos un Latvijas kā nacionālas un laikmetīgas Eiropas valsts izveidi.

Vienotības sapulcē klātesošie varēja noklausīties Igaunijas Ministru prezidenta Andrusa Ansipa un Somijas Ministru prezidenta Jirki Katainena videouzrunas.

Dombrovskis un viņa vadītā valdība divu gadu laikā ir paveikusi ļoti nozīmīgu darbu, lai izvestu valsti no krīzes uz izaugsmes un attīstības ceļa, video uzrunā pauda Ansips un Katainens.

"Valda Dombrovska valdība ir paveikusi ļoti labu darbu. Vēl tikai pirms diviem gadiem visi runāja par dziļu krīzi Latvijā. Tagad mēs varam teikt, ka krīze ir pārvarēta. Mēs varam runāt par Latvijas veiksmes stāstu," savā uzrunā norādīja Ansips.

Somijas premjers Katainens norādīja, ka apbrīno Dombrovska paveikto. "Es ļoti labi atceros - pirms pāris gadiem, kad krīze sāka pārņemt Latviju, es tolaik biju Somijas finanšu ministrs. Mēs sākām domāt - kā gan Latvija spēs atgūties no krīzes. Taču Latvija ir no labākajiem un fenomenālākajiem piemēriem tam, kā spēcīgs politiskais līderis var stingri pārvaldīt krīzes situāciju," vērtēja Somijas valdības vadītājs.

 

Komentāri 33

:)

Un cik viņi visi tie klauni no Valkas vispār redzēja. Pie kultūras nama izkāpa iegāja,izākstijās, iznāca un aizbrauca.Vai viņiem maz interesē kas pie mums notiek???

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 16:32

(:

Galvenā politika taču top pie galda, nevis dzīvē.

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 17:02

!!!!!!!

Ko Erna tur dara? Vai tad viņa nav citā partijā?

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 18:06

xxxY

Tie paši vēzi citās kulītēs...Nekas te tai mūsu zemītē namainīsies, kamēr vien krēslu stumdīšana turpināsies no vienas svarīgas pēcpuses otrai treknuma un labuma, izdevīguma meklējumos..

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 18:23

..

Nav jau brinums, ka mums tai Latvijaa iet kaa dzeerajam no viena gravja otraa...te dazs pat nezina no kaa apvieniiba vienotiiba sastaaveeja....pirms balsojiet, tak noskaidrojiet, kas kada partija sastav. Erna ieprieks bija apvieniba vienotiba, tagad - partija vienotiba. N0o ta ka nodobina partiju nav nekadas kreslu stumdisanas vai vezu liksanas kules.

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 21:43

lai tak iet

Erna iepriekš bija Tēvzemiešos, tad Pilsoniskā savienībā, tagad Vienotībā. Vai tad tā nav krēslu stumdīšana?Bet brīvā valstī,brīvam cilvēkam brīva izvēle.Lai taču staigā.

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 22:49

sviesc

Kāds sakars tam, kurš kur un kāpēc atrodas.Erna jau galvenā persona galmā, par ko tas stāsts.Ja jau apvienība pārformējas, nav Ernas problēma, viņa pieņem situāciju, nevis kādu no kulītēm.|Kā tad ar citiem, vai vi;na vienīgā, kam kāds sakars ar saeimu?

pirms 10 gadiem, 2011.08.06 23:00

..

Pilsoniska savieniba tagad saucas vienotiiba, tu dunduk

pirms 10 gadiem, 2011.08.07 18:52

Skarbi

Tie paši, ko tad nu atkal solīs? četri gadi neko nedarīja, atkal grib tikai lielo naudu saņemt. Viņiem es neticu!!!

pirms 10 gadiem, 2011.08.07 21:34

Jāaaaaa

Es arī neticu šai partijai. Erna ir pārbēdzēja no vienas partijas otrā partijā. Visi ir labuma guvēji uz dumjās tautas. Labi padomājiet par ko balsosiet !!!!!
Par atlaistām meļu partijām nu nekad nevar vairs vēlēt,jo visu šos gadus šīs partijas ir krāpušas tautu. Par Zatlera jaunizcepto partiju nu nekādi nevar arī balsot,jo viņš ir pašlabuma meklētājs. Kāpēc tad Zatlers neatteicās no valsts dzīvokļa,ja viņam pašam ir dzīvoklis ar 140 kv/m liels. Nu tad seciniet paši,vai tad tādam cilvēkam var ticēt ?????
Padomājiet labi kad urnā sviedīsiet balsošanas biļetenus,kā arī neaizmirstiet izsvītrot tos kandidātus kas jums nepatīk un jūs viņiem neuzticaties.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 08:43

Jāaaaaaatbilde To skarbi

Izlašiet manu rakstīto kārtīgi !!!!!! Es taču rakstīju ka neticu Zatlera partijai, jo viņš ie pašlabuma meklētājs ???
Ticu tikai Saskaņas Centram. Pret SC visu laiku tiek izdomāti dažādi pekstiņi ka tikai lai netiktu valdībā. Beigu beigās taču šīm valdošām partijām ir lielas bailes lai netiktu SC valdībā. Saskaņas Centra partijā nav neviena Oligarha,tātad šī partija ir tīra un patiesa.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 09:34

Uzmanīgi

palasiet tās Vienotības līderu runas-tur taču nekā nav,tikai skaistu un pareizu vārdu savirknējums,no kuriem pat jēgu grūti izlobīt un vēl pašslavināšanās.Kādēļ tad ,pie varas esot ne pirmo gadu,nekas nav ticis darīts no tā ,par ko tagad it kā iestājas.Un par to ekonomikas atlabšanu un bezdarba samazināšanos vispār smiekls.Kaut gan ,ja iepriekš bija 0%,bet tagad jau 5%,tas tas tiešām ir daudz.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 09:38

Oga

Kopš kura laika SC ir godīga partija! Paklausies tikai, kā lej Urbanovičs, tad zināsi, cik viņi ir godīgi. Tādi pat populisti, kā Zatlera partija, Vienotība, ZZS un visi citi.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 11:45

atbilde Oga

Tu neklausies Urbanoviču, bet gan klausies Nilu Ušakovu.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 11:53

Oga

Jā, bet Urbanovičs jau arī sēž tai Saeimā, un vēl grib sēdēt tur. Un izskatās, ka nekur prom viņš netaisās, lai gan māga jau pielikta pilna.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 13:06

atbilde - Oga

Nu ko tu Oga vari ņemties kā Puras pods !!!

Tajā Saskaņas Centrā nav jau Urbanovičs viens,nu tak ņem un svītro viņu ārā no saraksta. Nu kāda tad problēma !!! Toties bez Urbanoviča ir tajā SC vairāk kā vajaga labu labo cilvēku.Nevēlē par visu sarakstu, bet gan izsvītro kas tev nepatīk.
Oga neaizmirsti,ka Vienotība noņēma kopā ar Zatleru visiem pensijas,tad kuram mazāk un kuram vairāk, bet lai atgūtu pensijas nelikumīgi noņemtās un atdotu atapakaļ pensionāriem nu tak bija vienīgā izeja iet uz Satversmes Tiesu.
SC bija vienīgā partija kas gāja uz Satversmes Tiesu un pirmie iesniedza pieteikumu par nelikumīgi noņemtām pensijām. Pēc tam ar iesniegumu devās pensoionāru federācija ar Verzi priekšgalā (kaut gan arī bija vainīga Verze bija tā ka parakstījās par pensiju samazināšanu).Bet Vienotība un ZZS tikai ņirgājās par tautu pieņemdami šādus lēmumus. Visām Latvijas partijām vajadzētu par sēdēšanu tai saeimā ne vairāk kā 400.-lati mēnesī, tad es gribētu redzēt vai tāpat būtu sīva cīņa par krēsliem ?????
Vienīgā partija ir SC kas vēl joprojām nereklamējās.
Vienotība jau sāka reklamēties pa Televīziju kad vēl nebija Referendums izbijis,vai nu īsi pirms Referenduma. Tātad viņi skaidri zināja ka viņi tiks atlaisti, bet nu redzat ka kauna Vienotībai nav un nav un nekad nebūs, kā arī strādāt jau ir aizmirsies,tak taču ir labāk sēdēt saeimā un Latvijas dumjai tautai skalot smadzenes un par to saņemt vairākus tūkstošus mēnesī latus algā.
Vienkārši sakot viņi šie lielēži,meļi atrodās Uz Latvijas tautas nodokļu maksātāju mugurām.
NEAIZMIRSTIET KĀ ŠĪ SAEIMA IR TĀ KAS MUMS IR SALIKUSI DAŽ DAŽĀDUS NODOKĻUS UN TAUTU IEDZINUŠI DZIĻĀ NABADZĪBĀ !!!

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 15:31

Pasaku teicējs

Šīs būs tās vēlēšanas , kas parādīs cik procenti vēl Latvijā ir latviešu un cik ir to kas ir pārdevušies kosmopolītiem , krievu šovinistiem un ,protams , oligarhiem.. Tie , kas šeit vēl vervelē latviski nebūt visi nav savas zemes patrioti un nesaprot ko viņi nodara savai zemei un tautai. Pēc šīm vēlēšanām daudzi atskārtīs, ka viņi atkal ir piekrāpti. Praktiski jau droši vien , ka atpakaļceļa jau pat vairs nav . Mēs kā tauta ejam uz sava valstiskuma bojāeju un paši izšķīdīsim ļoti īsā laikā. Diemžēl nenosargājām mēs savas tautas tik ļoti vārgo augšāmcelšanās asnu.

pirms 10 gadiem, 2011.08.08 16:43

Latvijas ziņas