Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nostiprinās autobusu pasažieru tiesības 5

Valdībā apstiprināts likumprojekts, kas Latvijā nodrošinās visā Eiropas Savienībā (ES) vienotu autobusu pasažieru minimālo tiesību apjomu, kā arī līdzvērtīgu aizsardzības un palīdzības līmeni.

Šo prasību iestrādi nacionālajā likumdošanā paredz 2011.gada 16.februārī pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr.181/2011, kura jāpiemēro no 2013.gada 1.marta. Regulas mērķis ir visās dalībvalstīs autobusu pasažieriem nodrošināt līdzvērtīgu aizsardzības un palīdzības līmeni, īpašu uzmanību pievēršot personām ar invaliditāti un personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

Regula noteiks arī pārvadātāja pienākumus un atbildību, pasažieru tiesības un pretenziju pieteikšanas un izskatīšanas termiņus, kā arī kompensāciju apmērus un palīdzību saistībā ar negadījumiem.

Regula attieksies uz visiem pasažieriem, kas izmanto autobusu pārvadājumu pakalpojumus, un tā būs tieši piemērojama visās ES dalībvalstīs.

Līdz šim spēkā esošajā Autopārvadājumu likumā  bija ietverti tikai atsevišķi panti, kas saistīti ar pasažieru tiesību aspektu.

Valdības apstiprinātie Autopārvadājuma likuma grozījumi paredzēs, ka Latvijā autobusu pasažieru tiesības noteiks minētā regula, un šīs prasības tiks attiecinātas uz regulas darbības sfērā ietilpstošajiem pasažieru pārvadājumiem.

Likumprojekts arī  paredz, ka regulas izpildes funkcijas tiks deleģētas VSIA „Autotransporta direkcija" (ATD). ATD būs arī iestāde, kur pārskatīšanai pasažieri varēs iesniegt sūdzību, kura nav atrisināta starp pasažieri un pārvadātāju.

Regula būs jāpiemēro no 2013.gada 1.marta, līdz tam laikam grozījumus Autopārvadājumu likumā ir jāpieņem Saeimā.

Komentāri 5

Nodarbojamies ar niekiem vien, ar niekiem vien.
Vai tad invalīdiem vēl trūkst tiesību?
Parastais pelnītājs un sabiedrībai naudas gādātājs var stāvēt pie "ratiem", kamēr šie cilvēki ir priekšā ar visu savu tiesību buķeti, tikai ar pienākumiem viņi, tāpat kā skolas bērni, ir uz jūs.
Skumji, bet tāda pašlaik ir situācija.

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 09:17

invalīds Jā

Jūsu komentārs ir aizvainojošs, diemžēl Latvijā bieži dzirdams salīdzinājumā ar Eiropas valstīm , kur attieksme pret cilvēkiem ar invaliditāti ir pavisam citādāka ne tikai no valsts puses, bet arī sabiedrības.
No parastā naudas pelnītāja un sabiedrībai naudas gādātāja dažu mēnešu laikā kļuvu par invalīdu ārsta nolaidības dēļ.Saņemu TAGAD invalditātes pensiju, TĀDĒĻ, ka iepriekš strādāju un, maksājot sociālo nodokli, es apmaksāju gan pensiju, gan varbūt arī invaliditātes pensiju arī kādam Jā radiniekam
.Dārzā cenšos izaudzēt nepieciešamo pārtiku atšķirībā no daža laba gados jauna, spēcīga GMI prasītāja, kam nebūtu grūti strādāt.
Par zālēm un ārsta konsultācijām, slimnīcu maksāju tāpat kā parastais pelnītājs un sabiedrībai naudas gādātājs.
Katru mēnesi nākas braukt uz Rīgu pie ārstiem un lielākai daļai konsultācija maksā 25-30 ls un ja mēnesī jāapmaksā 2. šādas konsultācijas + vēl dažādi izmeklējumi , zāles-vai liekas pārāk salda dzīve? Ar invaliditātes pensiju šie izdevumi ne vienmēr sedzas.Mani no visas šīs piesauktās tiesību buķetes skar vienīgi bezmaksas sabiedriskais transports.
Nevar salīdzināt cilvēkus ar invaliditāti un skolasbērnus -otrajiem nav problēmu strādāt un jāmāca strādāt.
Novēlu komentētājam Jā izlasīt par ko viņš maksā sociālo nodokli un padomāt, ka ar katru no mums var atgadīties tas, ka varam pēkšņi kļlūt par invalīdu.

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 13:13

Silvēnietis

Kad man kā parastajam kašķīgajam būs TIESĪBAS NOPIRKT BIĻETI līdz man nepieciešamajai pieturai? Izklausās stulbi? Pameiģiniet nopirkt biļeti autobusā no Smiltenes līdz Silvai! Nesanāks! Izbraucot no pilsētas tuvākā pietura ir smiltenes pagrieziens, līdz kuram arī jāpērk biļete.. Tas ka es gribu izkāpt likumīgā (pēdējos 20 gadus tur esošā) pieturā, nevienu ne..s! Maksā līdz krustam! 0,70ls par 2 km, līdz rankai 1,20ls. Piedevām Nordekas šoferi nemaz neapstājās braucot pretējā virzienā uz smilteni, jo viņiem tur nav pieturas..

Tātad vai tās beidzot būs manas tiesības?

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 14:51

Hmm

Invalīdi mums ir sevišķa suga, ir daži pastulbi aiz saviem kompleksiem un nedraudzējas ar galvu, bet ir daudzi sakarīgi cilvēki.

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 16:01

savs autobuss

man ir savs autobuss, varu parvadat. 5ls.

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 18:01

Latvijas ziņas