Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadu iedzīvotāji uzskata, ka reforma bijusi nepārdomāta 3

Jaunākajā „DnB NORD Latvijas barometrā" noskaidrots, ka aptaujātie iedzīvotāji, kuri dzīvo Latvijas novados, kritiski vērtē teritoriālo reformu, norādot, ka tā kopumā bijusi nepārdomāta un lieka naudas šķērdēšana, turklāt uzskata, ka pēc reformas zaudējumu bijis vairāk nekā ieguvumu.

Vairāk nekā puse respondentu jeb 54% iedzīvotāju, kuri paši dzīvo vietā, ko skārusi novadu reforma, un 48% respondentu, kuru radinieki vai draugi dzīvo šādā vietā, uzskata, ka tā bijusi nevajadzīga līdzekļu tērēšana. Kritiski vērtējumi izteikti arī par reformas organizatorisko pusi, jo 51% un 39% iedzīvotāju, kuri attiecīgi paši vai kuru radinieki dzīvo reformas skartajos novados, atzinuši, ka tā bijusi nepārdomāta. Turklāt gandrīz visi respondenti prognozē, ka novadu robežas nākotnē mainīsies, tiem apvienojoties vai daloties.

Analizējot respondentu atbildes pēc dzīvesvietas, noskaidrots - lauku iedzīvotāji uzskata, ka labāk dzīvot mazākā pašvaldībā, savukārt rīdzinieku domas dalās līdzvērtīgi par labu abām iespējām - lielākai un mazākai pašvaldībai. Mazās pašvaldības par vislabāko vietu dzīvošanai uzskata 58% lauku iedzīvotāju. Savukārt 36% Rīgas un 38% citu lielo pilsētu iedzīvotāju domas nedaudz vairāk sliecas par dzīvošanu lielākā pašvaldībā pretstatā laukos aptaujātajiem, no kuriem tikai 22% sniedz priekšroku lielākai pašvaldībai.

Lai arī kopumā 58% visu „DnB NORD Latvijas barometra" respondentu atzinuši, ka novadu reforma tos nav skārusi, viņi tomēr uzskata, ka Latvija pēc pāriešanas uz jauno novadu dalījumu vairāk zaudēja (38%). Šāds viedoklis ir arī 50% iedzīvotāju, kurus reforma skārusi tieši. Turpretī 40% cilvēku, kuru radinieki vai draugi dzīvo vietā, ko skārusi reforma, atzinuši, ka ieguvumu un zaudējumu bijis vienlīdz daudz.

„DnB NORD Latvijas barometrs" kļuvis par atzītu ikmēneša socioloģisko pētījumu valstī un tiek veidots katru mēnesi. Tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi no mēneša norāda uz vispārējā iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām.

Komentāri 3

nazis

Reforma ir pabeigta tikai uz papīra, dzīvē vēl nekas nav pabeigts un vēl daudz darāmā un turpināmā.

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 23:55

vasilits

О какой реформе речь? Это о той что учудил в Валкском крае Албергс? Тогда я Папа Римский если это реформа.
Межу прочим ,партия зеленых и крестьян ,коей членом является г. Албергс ,давно писала о том ,что реформа не удалась,но это не помешало г. Албергсу отхватить себе денежку ,за якобы проделанную работу.

pirms 8 gadiem, 2010.07.05 17:53

...

priecīgi būtu , ja varētu atvienotoes no Smiltenes

pirms 8 gadiem, 2010.07.05 22:01

Latvijas ziņas