Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NPA: valsts un pašvaldības dienesta mašīnas ir jāmarķē

Ņemot vērā sabiedrības paaugstinātu interesi par valsts un pašvaldības dienesta automašīnas izmantošanas kārtību, kad atsevišķas amatpersonas, ierēdņi izmanto darba vajadzībām transporta līdzekļus braukšanai personīgās lietās, savas ģimenes locekļu pārvadāšanai uz skolu, izklaidēs, medībās un tml., kā arī ņemot vērā pasaules pieredzi, Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) ierosina LR Saeimai ar likumu noteikt, ka visas valsts un pašvaldību iestāžu vieglās dienesta automašīnas tiek marķētas.

Marķēšana var būt uzlīmes veidā automašīnas vējstikla labajā pusē, virs tehniskās apskates uzlīmes, vai speciālo valsts numuru zīmes uzstādīšana ar citu krāsu, kā tas, piemēram, ir takšu pakalpojumu sniedzējiem dzeltenā krāsā, ārvalstu pārstāvniecības transportam sarkanā krāsā.

Valsts prezidenta automašīna ir aprīkota ar speciālo valsts numura zīmi un uz automašīnas vai cita transportlīdzekļa, ar kuru Valsts prezidents pārvietojas, uzstāda standartu. Savukārt Saeimas priekšsēdētājs un Ministru prezidents, pārvietojoties ar automašīna, lieto atbilstošu karogu. Jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir informēts par amatpersonu pārvietošanos.

NPA lūdza Saeimu veikt pasākumus, lai jau ar 2010.gada 1.maiju visas valsts un pašvaldību iestāžu transportlīdzekļi tiktu aprīkoti ar atpazīšanas zīmēm.

Latvijas ziņas