Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nulles deklarāciju var iesniegt vēl tikai nedēļu 1

Līdz nulles deklarācijas iesniegšanas termiņam 2012. gada 1. jūnijā atlikusi vien nedēļa, tādēļ Swedbank Privātpersonu finanšu institūts aicina iedzīvotājus pārbaudīt, vai viņiem jāiesniedz šī deklarācija, un neatlikt tās aizpildīšanu uz pēdējo dienu.

Institūta aptaujāto iedzīvotāju pieredze liecina, ka nulles deklarācijā norādāmo datu apkopošanai, veidlapas atrašanai un aizpildīšanai nepieciešama aptuveni stunda (atkarībā no prasmēm lietot datoru, laiks var būt arī ilgāks). Tāpat jārēķinās arī ar laiku, lai deklarāciju nogādātu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) personīgi, pa pastu vai ar EDS starpniecību. Tādēļ kopumā šis process var prasīt vairākas stundas laika.

Šobrīd deklarāciju VID iesnieguši 42 tūkstoši iedzīvotāju. Tomēr, ņemot vērā sākotnējās ekspertu aplēses, cilvēku skaits, kam atbilstoši likumam deklarācija obligāti jāiesniedz, varētu būt pat divreiz lielāks.

„Lielākās grūtības iedzīvotājiem bijušas saprast, vai pieņemtais sākumdeklarēšanas likums uz viņiem vispār attiecas. Likums ir uzrakstīts ļoti sarežģīti, turklāt tā skaidrojumi nav bijuši pietiekami un iedzīvotājiem viegli saprotami, lai to nepārprotami attiecinātu uz savu individuālo situāciju par savām naudas lietām un mantu," norāda institūta direktore Ieva Use-Cimmermane.

Lai iedzīvotājiem atvieglotu likuma normu izpratni, Swedbank Privātpersonu finanšu institūts savā mājas lapā manasfinanses.lv piedāvā testu, kas palīdz noteikt, vai personai ir jāiesniedz mantiskā stāvokļa jeb nulles deklarācija.

Vairākas bankas saviem klientiem ir sagatavojušas arī informāciju par naudas atlikumiem kontos, par noguldījumu un par neatmaksāto kredītu atlikumiem 2011. gada beigās, kas iesniedzējam palīdz apkopot informāciju par savu finanšu stāvokli, kā to nosaka likums. Personai tad atliek vien šo informāciju apkopotā veidā ierakstīt deklarācijā.

Būtiski atcerēties, ka skaidras naudas deklarēšanai likums nosaka summu, kas pārsniedz 10 tūkstošus latu, ieskaitīt savā bankas kontā ne vēlāk kā līdz šā gada 1. jūnija plkst. 24:00 un paturēt to bankas kontā vismaz līdz 2. jūnija plkst. 00:05.

Vairāk informācijas par nulles deklarācijas aizpildīšanu skatiet Institūta mājaslapā šeit http://www.manasfinanses.lv/kategorijas/padomi/nulles-deklaracija/

Komentāri 1

man pie kajas

vajadzes pasi sutis vestuli un auklesies ar mani.

pirms 8 gadiem, 2012.05.28 01:23

Latvijas ziņas