Ogotājiem un sēņotājiem būtiski atvieglojumi

No 1. augusta stājušies spēkā grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākumu nodokli". Šie grozījumi paredz citu iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanas kārtību meža velšu lasītājiem.

"Saskaņā ar 16. jūlijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākumu nodokli" turpmāk sešu procentu lielu nodokli maksās uzpircējs, ogotāja un sēņotāja vietā nodrošinot arī šo ienākuma deklarēšanu. Būtiski, ka nodoklis neattiecas uz pašu patēriņu," informē partijas Jaunlatvija pārstāve Agnese Bičevska.

Pēc pārstāves teiktā, tieši šī partija rosinājusi veikt iepriekš minētās izmaiņas likumā. A. Bičevska apgalvo, ka grozījumi paredz būtiskus atvieglojumus. Bet, vai tāpat domā arī sastaptie ogotāji, sēņotāji un uzpircēji?

"Visus gadus neviens nodokli nav maksājis. Man šķiet, ka zaudētāji esam gan mēs, gan uzpircēji. Viņi spiesti nolaist cenu. Tas nav izdevīgi. Tā ir tautas čakarēšana," uzskata kāds ogotājas.

Līdzīgās domās ir arī jauniete Ilze Kusiņa.

"Uz mežu ejam katru dienu, jo nauda ir nepieciešama. Nodoklis mazāks, bet ko tas dod? Salīdzinot ar pagājušo gadu, samaksa par ogām ir kritusies. Tagad ir 67 santīmi pa kilogramu, bet pagājušajā vasarā līdz pat latam piecdesmit," stāsta ogotāja.

Arī ogu uzpircēja, kura nevēlējās atklāt savu vārdu, apgalvoja, ka izdevīgi vairs nav ne vienam. Ogu tik daudz nav nepieciešams, tāpēc cenas jāpazemina.

Latvijas ziņas