Pagājuši trīs mēneši, kopš Latvijā ir Baby Box – vieta bērna dzīvībai

Šodien, 2009.gada 8.decembrī, paiet trīs mēneši, kopš ar farmācijas kompānijas Gedeon Richter finansiālo atbalstu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā, tika atklāts pirmais Baby Box - vieta bērna dzīvībai.

 

Dr. Pēteris Kļava, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas bērnu ārsts - reanimatologs: „Šo trīs mēnešu laikā Baby Box nav ievietots neviens mazulis, par laimi, neesam arī dzirdējuši par citur atrastiem mirušiem bērniem Rīgā.

 

Tālab ceram, ka projekts Baby Box ir radījis pārdomas Latvijas sabiedrībā, un, iespējams, kāda sieviete, kura varētu pastrādāt noziegumu, to nav izdarījusi. Varbūt kāds laikus ir viņai palīdzējis."

 

Intensīvās terapijas nodaļas personāls šajā laikā ir piedzīvojis divas viltus trauksmes, kad pusaudži vakara krēslā intereses pēc ir atvēruši Baby Box durtiņas.

 

Baby Box speciāli tika ievietots BKUS „klusajā" teritorijā, lai cilvēks, kurš ievieto bērnu Baby Box, paliktu anonīms. Tieši tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā pie Baby Box nav ne video novērošanas kameru, ne apsardzes.

 

Lai turpinātu projekta attīstību Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, tiek uzsākta ziedojumu vākšanas kampaņa. Nākotnē ir plānots izveidot Baby Box vairākās Latvijas reģionālajās pilsētās. Tā piemēram, Čehijā par saziedotajiem līdzekļiem jau ir atklāti vairāk kā 20 Baby Box - plānoti ir 70, viens Baby Box katra rajona centra pilsētā.

 

Evita Jaunzeme, farmācijas kompānijas Gedeon Richter pārstāvniecība Latvijā vadītāja: „Mēs esam patiesi gandarīti, ka kompānija Gedeon Richter īstenoja pirmo projektu Baby Box - vieta bērna dzīvībai! Latvijā.

 

Domājot par nākotni, ir skaidrs, ka ne jau Rīga ir vienīgā problēmzona. Itin bieži ziņa par atrastiem bērniņiem atskan no reģionālajām pilsētām. Tālab, aicinām mums pievienoties ikvienu uzņēmumu Latvijā, ikvienu cilvēku, kurš vēlas atbalstīt jaunu Baby Box izveidi."

 

Andris Bērziņš, Latvijas Bērnu fonda prezidents, LR Saeimas deputāts: „Jau 20 gadus Latvijas Bērnu fonds sniedz atbalstu grūtā brīdī tiem, kam rūpes nepieciešamas visvairāk.

 

Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc kopīgiem spēkiem mūsu uzdevums ir sniegt viņiem nepieciešamo un iepriecināt mazās sirdis. Tieši tālab jau no pirmās dienas atbalstām Baby Box ideju, jo tā ir iespēja nenotikt noziegumam un glābt jaundzimušo dzīvības.

 

Programmas „Bāreņi" ietvaros, palīdzēsim turpināt projektu Baby Box - vieta bērna dzīvībai arī citās Latvijas pilsētās, tālab visi, kuri nav vienaldzīgi un vēlas izglābt kaut viena mazuļa dzīvību, var ziedot šim mērķim."

 

Ziedojuma konts:

Latvijas Bērnu fonds Reģ. Nr.: 40008018725 Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402 Banka: A/S „SEB Banka"

Maksājuma mērķis: Baby Box

 

Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts! Tā ir iespēja, izglābt bērna dzīvību, ja māte, kaut kādu apstākļu dēļ ir gatava pastrādāt noziegumu, izmetot bērnu atkritumu konteinerā vai atstājot vārtrūmē.

 

Lai mudinātu sievieti pārdomāt bērna atstāšanas lēmumu un meklēt citus situācijas risinājumus, pie Baby Box ir izvietota informācija mātei par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību.

Grūtniecības krīzes centra darbinieki palīdzēs atrast tūlītēju risinājumu.

Jau 20.gs. sākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā bija vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senākos laikos pie baznīcas vai patversmes. Vairākus gadus atpakaļ tieši tajā vietā, kur šobrīd ir izvietots Baby Box - vieta bērna dzīvībai, tika atstāts veselīgs zēns, kuru mediķi nosauca par Jāni Laimīgo.

 

Pirmo projektu Baby Box - vieta bērna dzīvībai īstenoja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar farmācijas kompāniju Gedeon Richter. Baby Box mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem.

Latvijas ziņas