Par informācijas sniegšanu 11.Saeimas vēlēšanās

Lai nodrošinātu informācijas pieejamību par 11.Saeimas vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vēlēšanu dienā, šā gada 17.septembrī, interneta vietnē www.velesanas2011.cvk.lv publicēs no vēlēšanu iecirkņiem saņemto informāciju par vēlētāju līdzdalību, bet vēlēšanu dienas vakarā un naktī - provizoriskos vēlēšanu rezultātus.

Ziņas par vēlētāju līdzdalību visos 950 Latvijas vēlēšanu iecirkņos tiks apkopotas pulksten 8.00, 12.00, 16.00 un 20.00. Plānots, ka dienas laikā CVK interneta vietnē šīs ziņas būs pieejamas ar pusstundas intervālu plkst. 8.30, 12.30 un 16.30.

 

Savukārt kopējais vēlēšanās piedalījušos pilsoņu skaits, kā arī ziņas par savā atrašanās vietā nobalsojušiem vēlētājiem, būs pieejamas, sākot no pulksten 21.00 par tiem iecirkņiem, kur balsošana beigsies pulksten 20.00 vai no pulksten 23.00 par tiem iecirkņiem, kas strādās pagarināto darba laiku līdz pulksten 22.00. 

 

Pirmie vēlēšanu rezultāti no mazākajiem iecirkņiem CVK interneta vietnē varētu tikt publicēti sākot no pulksten 22.00. Līdz pulksten 22.00, kamēr nebūs beigusies balsošana visos Latvijas vēlēšanu iecirkņos, CVK ievēros aģitācijas aizliegumu un balsu skaitīšanas rezultātus nepubliskos. 

 

Vēlēšanu naktī CVK apkopos un publicēs informāciju par derīgo vēlēšanu aplokšņu skaitu un katra kandidātu saraksta saņemto balsu skaitu valstī, vēlēšanu apgabalos un vēlēšanu iecirkņos. Tāpat CVK interneta vietnē būs pieejamas ziņas par katra kandidātu saraksta saņemto balsu skaitu procentos, jo atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam deputātu vietas parlamentā iegūs tie kandidātu saraksti, kuri kopā valstī saņems vismaz 5 procentus no nodoto balsu kopskaita.  

 

Provizoriskais katra kandidātu saraksta saņemtais vietu skaits parlamentā būs zināms svētdien, 18.septembrī, pēc vēlēšanu rezultātu saņemšanas no visiem vēlēšanu iecirkņiem, ieskaitot vēlēšanu iecirkņus ārvalstīs.  

 

Lai informētu par 11.Saeimas vēlēšanām, CVK vēlēšanu nedēļā rīkos trīs preses konferences: 

- ceturtdien, 15.septembrī, plkst.11.00, viesnīcas „Konventa Sēta" konferenču zālē „Kampenhauzens", Kalēju ielā 9/11, Rīgā notiks preses konference „11.Saeimas vēlēšanas",

- sestdien, 17.septembrī, plkst.22.15 Rīgas Kongresu namā, K.Valdemāra ielā 5, Rīgā notiks preses brīfings par vēlēšanu dienas norisi,

- svētdien, 18.septembrī, pulksten 15.00 viesnīcas „Konventa Sēta" konferenču zālē „Georgs", Kalēju ielā 9/11, Rīgā notiks preses konference, kurā informēsim par 11.Saeimas vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem un kandidātu sarakstu iegūto vietu skaitu 11.Saeimā. 

 

CVK atgādina, ka plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem 11.Saeimas vēlēšanās ir tiesības novērot balsošanas norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos, īpaša akreditācija nav nepieciešama. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem jāpiesakās pie vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja, jāuzrāda darba apliecība un personu apliecinošs dokuments. Vēlēšanu iecirkņos un 50 m no ieejas iecirknī ir aizliegts aģitēt, kā arī filmējot un fotografējot jārespektē vēlētāju tiesības balsot aizklāti. 

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri plāno apmeklēt CVK preses brīfingu vēlēšanu dienā, 17.septembrī, lūdzam līdz šā gada 16.septembra pulksten 16.00 pieteikties CVK Informācijas nodaļā pa tālruni 67814900 vai e-pastu [email protected], norādot vārdu, uzvārdu un plašsaziņas līdzekļa nosaukumu.

Latvijas ziņas