Par meitenes notriekšanu notiesātais Miglavs labas uzvedības dēļ no cietuma ticis atbrīvots pirms termiņa

Par kādas meitenes notriekšanu un atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī ar trīs gadu cietumsodu notiesātais bijušais Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs Jānis Miglavs, kuram piemērotā brīvības atņemšanas soda termiņš beidzās pirms nepilnām divām nedēļām, par labu uzvedību no cietuma nosacīti ticis atbrīvots jau 2006.gada beigās, aģentūra LETA uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Miglavs apcietinājumā Valmieras cietumā nonāca 2005.gada aprīļa beigās, taču jau pēc dažām dienām - 4.maijā - viņš tika konvojēts uz Vecumnieku atklātā tipa cietumu. Soda izciešanas laikā bijušais Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs neesot pieļāvis pārkāpumus un aktīvi esot piedalījies cietuma saimnieciskajos darbos. Viņš dzīvojis ārpus cietuma teritorijas un strādājis SIA "Vīzija", teikts Bauskas rajona tiesas 2006.gada 12.decembra lēmumā par Miglava atbrīvošanu nosacīti pirms termiņa.

 

 

Tāpat par labu Miglavam nācis tas, ka pret cietuma administrāciju viņš vienmēr izturējies pieklājīgi un dotos rīkojumus izpildījis savlaicīgi. Ar citiem cietuma biedriem bijušajam Valmieras rajona padomes priekšsēdētājam konflikti neesot bijuši, līdz ar to Miglavs no ieslodzījuma vietas ticis raksturots kā "komunikabls, patstāvīgs, pieklājīgs, nosvērts" cilvēks.

 

 

Kad Miglavs tika nosacīti atbrīvots, viņam līdz neizciestā brīvības atņemšanas soda termiņa beigām bija palicis viens gads, četri mēneši un astoņas dienas. Šajā laikā bijušajam Valmieras rajona padomes priekšsēdētājam bija regulāri jāatzīmējas Valsts probācijas dienestā. Šā gada 20.aprīlī Miglavam piemēroto sankciju termiņš beidzās.

 

 

Kā ziņots, Miglavs cietumā nonāca, pamatojoties uz 2005.gada 22.februāra Vidzemes apgabaltiesas spriedumu, kurā viņam tika piemērota brīvības atņemšana uz trīs gadiem un aizliegums trīs gadus vadīt transportlīdzekli. Lai gan vēlāk bijušais Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs par šo spriedumu iesniedza kasācijas sūdzību, Augstākās tiesas Senāts to noraidīja, un jau pēc kāda laika, 20.aprīlī, policija Miglavu apcietināja, lai nogādātu soda izciešanas vietā.

 

 

Saskaņā ar apsūdzību Miglavs, lai gan viņš pats to noliedz, bija alkohola reibumā, kad 1999.gada 1.augusta vakarā Valkas rajona Strenčos notrieca 18 gadus veco Sanitu un no notikuma vietas aizbēga, atstājot cietušo bez palīdzības. Meitene nomira.

 

 

Kopš tās reizes Miglavs vēl vairākas reizes tika aizturēts par ceļu negadījumu izraisīšanu. Vairākkārt viņš bija redzēts pie stūres reibumā, bet līdz tiesai šo faktu nebija izdevies pierādīt. Miglavam iepriekš vairākkārt tika arī atņemtas autovadītāja tiesības uz laiku, tomēr viņam tās vienmēr bija izdevies atgūt.

Piemēram, 2005.gada 19.martā Miglavu policijas darbinieki aizturēja Valmierā, vadot automašīnu stiprā alkohola reibumā. Narkoloģijas centrā Rīgā izdarītās analīzes apliecināja, ka Miglavs pie stūres sēdies 1,9 promiļu stiprā reibumā.

 

 

Ceļu policija toreiz par transportlīdzekļa vadīšanu stiprā alkohola reibumā Miglavam piemēroja 490 latu naudassodu un atņēma autovadītāja tiesības uz diviem gadiem.

Latvijas ziņas