Par Reformu partijas vadītāju ievēlē Zatleru 5

Par Reformu partijas vadītāju kopsapulcē sestdien ievēlēja eksprezidentu Valdi Zatleru, kurš bija vienīgais izvirzītais kandidāts uz šo amatu.

Par Zatleru nobalsoja 251 biedrs, divi bija pret, bet trīs balsošanas zīmes bija bojātas.Vēl notiks valdes vēlēšanas. Valdē būs desmit valdes locekļu. Zatlers valdei ieteica cilvēkus, kuri nav žēlojuši laiku un ziedojuši personīgos līdzekļus, lai partiju varētu nodibināt.

Viņš informēja, ka valdē nebūs neviena cilvēka, kas ir atnācis no citas partijas, izņēmums ir bijušais Saeimas deputāts un bijušais "Vienotības" biedrs Klāvs Olšteins, jo viņš prezidenta vēlēšanu dienā no parlamenta tribīnes atklāti pateica, ka nepiekrīt šim procesam, un nolika deputāta mandātu. "Tā ir drosmīga rīcība," atzina eksprezidents.

Zatlers valdē ieteica ZRP dibināšanas sapulces vadītāju, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas vadītāju Aini Dābolu, kurš 8.Saeimas vēlēšanās kandidēja no "Jaunā laika" saraksta, kustības "Nāc līdzi!" vadītāju Sarmu Freibergu, pulkvežleitnantu Rihardu Kozlovski, Zatlera bijušo padomnieci Sandru Sondori-Kukuli, politologu Viktoru Makarovu, Olšteinu, "SEB Dzīvības apdrošināšanas" valdes locekli Jāni Ozoliņu, Mobilā veselības aprūpes centra direktori Viju Tirzmali, uzņēmēju Edmundu Sprūdžu un portāla "Satori" direktoru un ZRP sabiedrisko attiecību speciālistu Reini Tukišu.

Uz valdes locekļa amatu no kopsapulces dalībniekiem vēl tika izvirzīti 19 biedru - zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks, kurš savulaik kandidēja uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, taču šajā cīņā zaudēja nu jau atlaistajam KNAB vadītājam Normundam Vilnītim. Zvejsalnieks līdz šim bija Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas biedrs.

Uz vietu valdē kandidē arī jurists un uzņēmējs Jānis Druks-Jaunzems, zvērināts advokāts Valdis Kronis, jaunietis no Tukuma Edmunds Jurēvics, neiroķirurgs Renārs Putniņš, uzņēmējs no Kurzemes Jānis Prokners, uzņēmējs Oskars Zariņš, skolotāja pensionāre Terēzija Mackare, Atmodas laika viens no līderiem un bijušais "Pilsoniskās savienības" biedrs Romualds Ražuks, ekonomists Vilnis Ķirsis, Latvijas Nacionālās skolotāju savienības vadītājs Edgars Kramiņš, banku ekonomists Aigars Krastiņš, jurists un ilggadējais valsts pārvaldes darbinieks Kristaps Kolovs, Latgales radio dibinātājs Valdis Labinskis un "Jaunā zīda ceļa" ģenerāldirektors Valērijs Štamers.

Darbam valdē tika izvirzīts arī trimdas latvietis Roberts Dambergs, kurš jau divus gadus dzīvojot Latvijā un kritizēja to, ka valdei izvirzīti desmit kandidāti, kas esot atgādinājis padomju laikus. "Prese mūs noēdīs, opozīcija mūs nogalinās. Desmit ir par maz," sacīja Dambergs.

Savukārt bijusī prezidenta padomniece Inese Lībiņa-Egner, aicinot balsot par Zatlera nosauktajiem kandidātiem, tomēr savu kandidatūru valdes locekļa amatam nolēma neatsaukt. Tikmēr Rēzeknes domes deputāts Viktors Borovskis savu kandidatūru atsauca.

Kopsapulces darba kārtībā vēl paredzētas Revīzijas un Ētikas komisijas vēlēšanas, lēmuma pieņemšana par biedru naudu un jautājums par reģionu interešu pārstāvniecību partijas darbībā.

Komentāri 5

Un tomēr jau lien atkal partijā no citās partijās bijušie, piem. Ražuks. It kā Latvijā cilvēku trūktu.

pirms 10 gadiem, 2011.07.23 23:09

Nu tikai par ZATLERU nevēlēsim, viņš šajos 4 gados sen jau varēja saimu atlaist. Tad kāpēc viņš to neizdarīja agrāk ???
Es varu konkrēti pateikt tagad kad Zatlers juta ka vairāk netiks atkārtoti ievēlēts par prezidentu un līdz ar to ķērās pie sava pēdējā trumpja, jo viņam nebija vairāk ko zaudēt.
Kāpēc viņš nevēlās savā ārsta profesijā vairāk strādāt ? Es zinu gan kāpēc ?
Zatlers pamēģināja sēdēt uz mūsu nodokļu maksātāju naudiņas un ļoti iepatikās,kā arī pavisam negribās vairs nekur aiziet no politikas,jo vairāk nav jātur skalpelis rokās.
Vēlās dzīvot vieglāk un nedomāt ne par ko !!!
Es Zatleram vispār neticu Kukuļņēmējam !!!
Tātad ļautiņi padomājiet kad vēlēšanās piedalīsaties, vai vērts par šo jaunizcepto partiju vēlēt ?
Pensionāri neaizmirstiet ka Pensijas Jums visiem noņēma Zatlers kopā ar Vienotibas apvienības partiju.
Zatlers atkal ies to pašu ceļu.
Es skatījos Zatlera runu 100 pantā un viņš sacīja, ka taisīs Pensiju Reformu. Ko tad jūs gribat sagaidīt ?????
Nu mīlīši sagatavojieties uz visu sliktāko ! Ļoti, ļoti padomājiet par ko Jūs nobalsosiet.

pirms 10 gadiem, 2011.07.24 11:47

Tur nav nekas slikts,ja partijā stājas citās partijās pabijušie.Tas tikai raksturo viņus kā cilvēkus. Slikti,ja viņi ir PIE VARAS šais jaunajos veidojumos,jo vairāk,ja jaunajā partijā ir citas prioritātes,nekā viņu iepriekšējās. Tad jāsecina,ka šie cilvēki ir pašlabuma meklētāji un drīz vien parādīsies viņus interesējošais pašlabums. Tāds izskatās,piemēram,mūziķis Frīdenbergs.

pirms 10 gadiem, 2011.07.24 11:55

njāāā

Partija, kas izveidota ievērojot labākās tradīcijas-būtībā nav viegli atrast atšķirības no kādreiz E.Repšes veidotās JL, kautgan Repše tomēr bija lielāks stratēģis, domātājs un vadonis nekā Zatlers tagad. Laikam jau nekas no šitā nesanāks ai ai ai.

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 10:26

XXX

Kāds var man paskaidrot, ko Zatlers savas prezidentūras laikā ir padarījis tādu, ko Latvijas iedzīvotāji varētu atcerēties ar lepnumu? Lēmumu nr.2 gan nevajag pieminēt... :)

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 22:27

Latvijas ziņas