Parakstu vākšana par grozījumiem Satversmē notiks no 11.maija līdz 9.jūnijam 11

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izsludināja parakstu vākšanu likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai. Parakstu vākšana notiks no šā gada 11.maija līdz 9.jūnijam.

Saskaņā ar likumu „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" parakstu vākšanas vietas Latvijā noteiks pašvaldības. Parakstu vākšanas vietas iekārtojamas katrā republikas pilsētā vai novadā ar tādu aprēķinu, lai uz 10 000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta.

Piedalīties parakstu vākšanā varēs balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" tiks iesniegts Saeimā, ja to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētāji. Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Ja Saeima to noraidīs vai grozīs, būs jārīko tautas nobalsošana.

Parakstu vākšana bija jāizsludina, jo CVK šā gada 29.martā tika iesniegts vairāk nekā 10 000 vēlētāju parakstīts likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē". Apkopojot un pārbaudot iesniegtos parakstus, CVK konstatēja, ka par Satversmes grozījumu ierosināšanu ir parakstījušies 10140 balsstiesīgi pilsoņi. Vienlaikus par nelīdzskaitāmiem CVK atzina 52 personu parakstus. 44 paraksti nebija līdzskaitāmi, jo vēlētāji bija parakstījušies divas reizes, septiņos gadījumos parakstītāji nebija identificējami Iedzīvotāju reģistrā, bet vienā gadījumā parakstītājam nebija balsstiesību.

Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 112.pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka „valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā", kā arī ierosina pārejas noteikumu, nosakot, ka „ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā".

Komentāri 11

janka

Sviests kaut kāds! Būtu labāk nodarbojušies ar jēdzīgākām lietām, domājuši kā veicināt ražošanu mūsu valstī, nevis kūdījuši atkal krievus pret latviešiem!

pirms 10 gadiem, 2011.04.12 10:53

braucējs

kas tad strādās ja nezin latviešu valodu :) tāpat mums viss ir nolemts, vismaz kāda jautrība. Kāds jau paspēs šajā referunduma aizsegā sabāzt naudu kabatās.

pirms 10 gadiem, 2011.04.12 11:41

Smiltenietis

Neviens nekūda, tikai pateicoties mūsu valdību neko nedarīšanu šajā jautājumā, mēs esam nonākuši līdz šādai parakstu vākšanai. Mācības krievu valodā bija jāaizliedz jau 20 gadus atpakaļ.

pirms 10 gadiem, 2011.04.12 19:59

braucējs

Ja tagad tas izdosies, tad gāzi nesīsim ar spaiņiem no Norges.

pirms 10 gadiem, 2011.04.13 07:04

latviete

Piekrītu Jankam.Smiltenietis jau gan neko gudru nepateica, jo no laika gala tur latvieši ar krieviem plēsušies...Vispār man nav skaidrs kā var neieredzēt kādu citu tautību.Tāpēc jau mēs te Latvijā esam tādā pakaļā, ka paši latvieši savu dzimteni nodevuši un bēg prom no Latvijas.Drīz tikai cittautieši te paliks un maksās nodokļus...Ja jau tik traki tie krievi jūs tracina, tad kāpēc nodokļus prasat no viņiem kā no latviešiem

pirms 10 gadiem, 2011.04.13 08:17

Smiltenietis

Nu ko lai saka lielākā daļa Latviešu ir kalpi, kuri ir gatavi visiem zemoties. Tak beidzot iztaisnojiet savas muguras un sākat sevi cienīt mīļie tautieši.

pirms 10 gadiem, 2011.04.13 21:44

Ivars

Lieka valsts tukšā maka tērēšana. Pieaugošā bezdarba dēļ latvieši jau kravā ceļasomas uz Vāciju. Man ir galīgi vienalga, kādā valodā krievu skolā notiek apmācības. Manis pēc kaut franču vai itāļu. Tie "Visu Latvijai" plānprātiņi būtu labāk padomājuši kā radīt jaunas darbavietas, lai latvieši paliktu Latvijā.

pirms 10 gadiem, 2011.04.14 08:49

Tā gan

Nejauciet lietas! Pat Satversmē noteikts, ka šajā šaurajā sērītē gar Baltijas jūras krastu, valsts valoda ir LATVIEŠU! Neviens nekūda, tikai pateicoties mūsu valdības nekā nedarīšanai šajā jautājumā, mēs esam nonākuši līdz šādai parakstu vākšanai.
Mācības krievu valodā bija jāaizliedz jau 20 gadus atpakaļ!
Tas nav izdarīts, tagad kļūda jālabo! Vai tiešām domājiet, ka lietas pašas no sevis sakārtosies, ka pašiem mums nekas nav jādara, tikai jāvaimanā un jālamā valdība??
Nu ir iespēja izrādīt savu varēšanu, tad rīkojieties, nevis taisiet kašķi savā starpā!

pirms 10 gadiem, 2011.04.14 09:15

Smiltenietis

Ivars,janka un viņiem līdzīgi domājošie pierāda, ka lielākā latviešu daļa ir kalpi, jo māk tikai brēkt, dodiet darba vietas. Bet kāpēc tad Jūs paši neradāt tād darba vietas? Pietiek gausties, sāciet strādāt.

pirms 10 gadiem, 2011.04.14 09:29

Ivars

Smiltenietim par darba vietām. Lai radītu darba vietas jābūt miljoniem un eksportspējīgam biznesa plānam, jo nabadzības dēļ iekšējais patēriņš ir minimāls, gandrīz tikai lētākā pārtika. Investēt pašlaik izdevīgāk Igaunijā, jo tur ir pilnīgi citi apstākļi un perspektīvas. Tā kā atliek tikai pārlatviskot krievus (lai Latvijā saglabātu latviešu valodu) un paši strādāt uz Vāciju.

pirms 10 gadiem, 2011.04.14 12:22

Latvijas ziņas