Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdevējam ir pienākums izsniegt kases čeku vai VID reģistrētu kvīti 1

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) atgādina, ka gadījumos, kad pircējs norēķinās par pirkumu, izmantojot kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu, pakalpojuma sniedzējam vai preču pārdevējam ir jāizsniedz pircējam kases čeks vai VID reģistrēta kvīts, kas apliecina notikušo darījumu.

Pakalpojumu sniedzējam vai preču pārdevējam, saņemot no pircēja kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu, darījuma summa jāreģistrē kases aparātā, jāizdrukā un jāizsniedz pircējam darījumu apliecinošais dokuments - kases čeks.

Gadījumos, kad pakalpojumu sniedzējs vai preču pārdevējs ietilpst tajā kategorijā, kam nav pienākums savā darbībā izmantot elektronisko kases aparātu (piemēram, pārdevēji amatnieku un svētku tirdziņos; zemnieki, kas savās saimniecībās tirgo pašu gatavotu produkciju (par pašu ražotu preču pārdošanu ražošanas vietā), nelieli skaistumkopšanas saloni, frizētavas (ja tajā vidējie skaidras naudas ieņēmumi mēnesī nepārsniedz sešas minimālās mēneša algas) u.c.), tiem pēc pircēja pieprasījuma ir jāizsniedz attiecīgs darījumu apliecinošais dokuments - noformēta un VID reģistrēta kvīts vai biļete.

Minēto kārtību nosaka Ministru kabineta 2007.gada 2.maija noteikumu Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība" 2. un 32.punkts.

VID vērš uzmanību, ka normatīvie akti neparedz gadījumus, kad pakalpojumu sniedzējs vai preču pārdevējs drīkst neizsniegt samaksu apliecinošu dokumentu, ja samaksa tiek veikta ar kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu.

Ja pircējs, norēķinoties ar kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu, saskaras ar situāciju, kad pakalpojuma sniedzējs vai preces pārdevējs atsakās izsniegt darījumu apliecinošu dokumentu (kases čeku vai VID reģistrētu kvīti), VID aicina par to informēt, izmantojot VID bezmaksas diennakts anonīmo uzticības tālruni 80009070, izvēloties pirmo tēmu „Nodokļu nemaksāšana, „aplokšņu algas"; ziņot par to VID mājaslapas www.vid.gov.lv sadaļā Kontakti / Uzdot jautājumu VID, atsauksmes vai arī jebkurā citā personai ērtā veidā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā  iedzīvotāji var zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898 vai vērsties jebkurā tuvākajā VID klientu apkalpošanas centrā.

Komentāri 1

šoreiz vēl nešaujiet

VID; PVD ; un desmitiem citu kontrolējošu un represīvu institūciju ,kas uzmana katru mūsu soli no dzimšanas līdz koka kastei. Un pēdējā laikā daudzi ar zināmu nostaļģiju atceras padomju laikus ,kad par sīkiem pārkāpumiem pielaide bija daudz mīkstāka , cilvēciskāka un saprotošāka. Šķiet ka mūsu nelaimīgo zemi ir apsēdis robotu pūlis ,kas ar nejūtīgām acīm kontrolē katru mūsu soli un ja liktu šaut uz vietas , droši vien arī šautu - jo tādi taču ir MK noteikumi.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 16:34

Latvijas ziņas