Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārrobežu projektā „Via Hanseatica” attīstīs tūrisma piedāvājumu Latvijā, Igaunijā un Krievijā

Šogad uzsākts projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē" (Via Hanseatica) īstenošanas. Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas - Sanktpēterburgu, Narvu/Ivanovogorodu, Tartu, Valku/Valgu, Valmieru un Siguldu.

Projektā plānots veicināt attālo Igaunijas, Latvijas un Krievijas projekta teritoriju ilgtspējīgu attīstību, izmantojot Via Hanseatica pārrobežu tūrisma maršruta potenciālu. Tāpat tūrisma maršrutā iekļauti arī minētā reģiona kultūrvēsturiskie un dabas objekti visās trīs valstīs, uzsverot katras valsts unikalitāti, tādējādi radot īpaši pievilcīgus tūrisma galamērķus. Projektā attīstīs un popularizēs kopēju tūrisma produktu ar nosaukumu „Via Hanseatica". Paredzētas arī tūrisma speciālistu apmācības, veikti ieguldījumi neliela izmēra tūrisma infrastruktūrā un nodrošināta informācijas pieejamība par tūrisma maršrutu. „Via Hanseatica" īstenošanas laiks ir no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim un tā vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions (VPR). Kopskaitā projektā piedalās 18 partneri un vairāk kā 20 asociētie partneri - pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas. Projektu īsteno Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros un tas ir turpinājums jau realizētām aktivitātēm, kad tika izstrādāts pamats tūrisma piedāvājuma „Via Hanseatica" attīstībai nākotnē.

Latvijas ziņas