Pārrunā Latvijas un Igaunijas sadarbības iespējas izglītības jomā

Vakar izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) tikšanās laikā ar Igaunijas vēstnieku Latvijā Janu Jēritu pārrunāja jautājumus par abu valstu sadarbību Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošajās jomās.

Koķe iepazīstināja vēstnieku ar sava darba prioritātēm, īpaši akcentējot izglītības kvalitātes, pieejamības un efektivitātes aspektus. Savukārt vēstnieks novēlēja ministrei panākumus šajā amatā, aģentūrai LETA pastāstīja izglītības un zinātnes ministres padomniece komunikācijas jautājumos Agnese Korbe. Amatpersonas atzīmēja abu valstu labo sadarbību. Vēstnieks atbalstīja ministres teikto par nepieciešamību padziļināt šo sadarbību, īpašu uzmanību pievēršot profesionālo kontaktu stiprināšanai ekspertu līmenī - gan ierēdniecības, gan akadēmiskā personāla un nevalstiskā sektora starpā.

Sarunas gaitā izglītības un zinātnes ministre un vēstnieks pauda vienprātību par kopīga darba intensificēšanu, lai izveidotu kvalitatīvu latviešu-igauņu vārdnīcu. Tāpat Koķe uzrunāja Igaunijas pusi nolūkā kopīgi turpināt darbu, lai stiprinātu sadarbību arī kaimiņu valodu jautājumā. Piemēram, jāturpina prakse, ka Valkas iedzīvotāji apgūst igauņu valodu, bet Valgas iedzīvotāji - latviešu valodu, jo tas vairāk stiprinās savstarpējo sapratni.

 

Latvijas ziņas