Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasta nodaļās var saņemt priežu un egļu sēklas

Aptuveni 35 000 skolēni no 700 Latvijas skolām, vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kā arī daudzu uzņēmumu un organizāciju pārstāvji Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijā "Skābeklis" iesējuši vairāk nekā 2 miljonus egļu un priežu. Lielās cilvēku intereses un atsaucības dēļ, Latvijas pasta nodaļās ir nogādāti papildus 8000 egļu un priežu sēklu komplekti, kurus interesenti varēs saņemt sākot ar šodienu, 9. jūniju.

Līdz šim visvairāk - 722791 koku - iesēti Latgalē, tai seko Kurzeme ar 602332 iesētām eglēm un priedēm, savukārt Zemgalē un Vidzemē iesēts līdzīgs skaits kociņu, katrā nedaudz vairāk par 420 tūkstošiem.

Projektā iesaistījušies ne tikai 5. un 6. klašu skolēnu, bet arī dažādi uzņēmumi un organizācija - lai Latviju padarītu par zaļāko valsti pasaulē, egles un priedes ir iesējuši orķestra "Sinfonietta Rīga" mūziķi, Teātra Observatorijas, Liepājas un Valmieras teātru aktieri, Valsts Asins Donoru centra, Draugiem.lv, Latvijas Finiera un RIMI darbinieki, kā arī vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāji.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: "SEB bankā projekts "Skābeklis" dzīvo īpašu dzīvi. Paralēli sarunām par finanšu jautājumiem, par attīstību, par risinājumiem dzirdamas sarunas par priežu un egļu dīgšanu. Kolēģi dalās iespaidos, kā 21. maijā sētās sēklas ir sadīgušas. Šķiet, ka salīdzinoši vienkāršākais ir garām - zaļie dīgļi ir parādījušies. Tagad uzdevums nodrošināt, lai pēc gada šajos podos būtu jau skuju kokiem līdzīgi veidojumi."

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akciju „Skābeklis" uzsākuši a/s "Latvijas valsts meži" un "SEB banka" ar mērķi padarīt Latviju par vienu no viszaļākajām valstīm pasaulē. Lai to realizētu, katram Latvijas iedzīvotājam ir jāiesēj pa vienam kokam, kopā pavisam 2 231 503 kociņus. Akcija norisināsies līdz 2011. gada jūnijam, kad iesētie koki būs izauguši tik lieli, lai tos stādītu mežā un ļautu augt pašu spēkiem. Vairāk informācija pieejama projekta mājas lapā www.skabeklis.lv.

Portāls ziemellatvija.lv sazinājās ar Smiltenes pasta nodaļu, kur apstiprināja, ka iedzīvotāji labprāt izmanto šo iespēju. Pašlaik Smiltenē var saņemt priežu sēklas, egļu jau izbeigušās. 

Latvijas ziņas