Pavasara brīvdienās – stādu parāde

Jau piekto gadu pēc kārtas 2. un 3. maijā Jelgavā, pils parkā notiks dārzkopju iecienītā Latvijas stādu parāde.

Plānots, ka izstādē piedalīsies vismaz pusotrs simts dalībnieku - stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāra tirgotāji no visas Latvijas. Pasākumā varēs ne vien tikai aplūkot, bet arī iegādāties Latvijas stādaudzētāju izaudzētos stādus - skujkokus, lapu kokus un košumkrūmus, ziemcietes, vasaras puķes un rozes.

 

Kā jau ierasts, pasākumu kuplinās arī kultūras programma. To šogad sarūpēs Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra "Kultūra".

 

Parādes apmeklētāji varēs arī apmeklēt izglītojošas speciālistu lekcijas - SIA "Lafloras" darbinieki prezentēs savu jauno mājas lapu un informēs par jaunākajiem kūdras substrātu veidiem. Būs iespēja uzzināt arī par jaunumiem stādu audzētavu sortimentā.

 

Parādes laikā būs iespējams piedalīties reto un unikālo augu izsolē, kura ar panākumiem notika jau rudens stādu parādē Bulduros pērn rudenī. Izstādes dalībnieki solījuši sarūpēt retus augus, kurus parasti pārdošanā neizdodas ieraudzīt.

 

Jauns konkurss būs arī pašiem parādes dalībniekiem, jo notiks "Labākais tirdzniecības vietas noformējums". Konkursa laikā rīkotāji noskaidros tos dalībniekus, kuri sava stenda iekārtošanai veltījuši īpašu uzmanību.

 

Stādu parādi organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Parādes dalībnieki aicināti pieteikties līdz 31. martam. Viņiem būs nodrošināta bezmaksas reklāma izstādes bukletā, ko savukārt bez maksas saņems apmeklētāji.

 

Stādu audzētāju biedrība apvieno Latvijas stādu audzētājus. Organizācijas darbības mērķis ir attiecīgi speciālistu apvienošana, lai veicinātu gan visas nozares attīstību, gan uzlabotu stādu audzētāju izglītības līmeni, ražošanas vidi un profesionalitāti.

Latvijas ziņas