Pētījums: 87% pieaugušo labprāt skatās bērniem domātās filmas

Vairākums jeb 87% pieaugušo atzīst, ka labprāt mēdz skatīties arī bērniem domātās filmas, kā vienu no galvenajiem iemesliem minot, ka tā ir iespēja nedomāt par ikdienas problēmām, secināts satelīttelevīzijas uzņēmuma Viasat un filmu kanāla TV1000 veiktajā pētījumā.

„Papildus minētajam iemeslam, ka skatoties filmas, ir iespējams aizmirst ikdienas problēmas (40%), katrs trešais (30%) atzina, ka šī ir izdevība būt kopā ar savām atvasēm. Turklāt gandrīz katrs piektais (17%) pētījuma dalībnieks atzina, ka bērnu filmas skatās, jo tajās ir mazāk vardarbības. Tikai katrs desmitais bērniem domātās filmas neskatās, savukārt 4% norādīja citus iemeslus, kāpēc šādas filmas skatās," informē Viasat komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne.

Viņa atzīmē, ka no šī žanra latviešu darbiem par iecienītāko starp pētījuma dalībniekiem (70%) tika atzīta V. Braslas spēlfilma „Emīla nedarbi", ar krietni zemāku skatītāju atbalstu tai seko „Kapteiņa Enriko pulkstenis", „Ūdensbumba resnajam runcim", „Vārnu ielas republika", „Ziemassvētku jampadracis", „Mazie laupītāji". Gandrīz 17% respondentu norādīja, ka tiem patīk Latvijā veidotās filmas bērniem, tomēr nav viena mīļākā darba.

Pētījums veikts, aptaujājot 546 respondentus vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Latvijas ziņas