Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaug dārzeņu cenas 1

Šī gada jūnija pirmajā pusē salīdzinājumā ar apgājušo gadu vairākiem dārzeņiem nozīmīgi ir pieaugušas ražotāju cenas - baltajiem galviņkāpostiem no 14 sant./kg līdz 29 sant./kg, īsajiem gurķiem no 48 sant./kg līdz 69 sant./kg, garajiem gurķiem no 53 sant./kg līdz 69 sant./kg.

Savukārt galda bietēm ražotāju cena ir samazinājusies no 25 sant./kg līdz 16 sant./kg, pārtikas kartupeļiem no 22 sant./kg līdz 17 sant./kg un lapu salātiem no 2.22 Ls/kg līdz 1.74 Ls/kg, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) rīcībā esošā informācija.

"Pagājušais ražas gads bija raksturīgs ar ļoti zemām dārzeņu ražotāju cenām, kas daudziem zemniekiem lika rūpīgi apsvērt turpmāko biznesa attīstību. Šogad atsevišķām kultūrām ražotāju cenas ir būtiski pieaugušas, bet tas nav tāpēc, ka zemnieki ir palielinājuši peļņas apjomu, bet gan tādēļ, ka dārgāks ir kļuvis pats ražošanas process.

Ir nelabvēlīgāki laika apstākļi un arī ražošanas resursi ir kļuvuši dārgāki. Tā tas ir ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā, kur atsevišķas valstis ir skārušas pat dabas katastrofas. Bet augstas sīpolu cenas tirdzniecības vietās skaidrojamas ar vecās ražas krājumu izbeigšanos, bet jaunā raža vēl nav ienākusies," skaidro LTVC vadītāja I.Gulbe.

Komentāri 1

No kā palielinās ja jau mēs knapi eksistējam????

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 07:59

Latvijas ziņas