Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizēs starpniecības pakalpojuma sniegšanas kārtību pasta jomā

Lai VAS „Latvijas Pasts" varētu iesaistīt starpniecības partnerus universālā pasta pakalpojuma sniegšanā, Satiksmes ministrija rosinājusi izmaiņas noteikumos attiecībā uz kases sistēmu un citu maksājumu reģistrēšanas ierīču lietošanas kārtību.

Saskaņā ar Pasta likumu pasta komersantam, kas sniedz universālo pakalpojumu, ir tiesības nodrošināt šā pakalpojuma pieejamību, izmantojot starpnieku. Lai to varētu veikt, starpniekam nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai jālieto uz pasta komersanta vārda reģistrētas elektroniskās kases sistēmas.

Satiksmes ministrija ieteikusi papildināt esošo kārtību ar nosacījumu, ka situācijās, kad pasta komersanta kases aparātu, kases sistēmu, specializēto ierīci vai iekārtu lieto starpniecības pakalpojuma sniedzējs, darba līgumu ar personu, kura veic kasiera operatora pienākumus, slēdz starpniecības pakalpojuma sniedzējs un rakstiski nosaka tās pienākumus. Šis punkts paredz, ka kasiera operatora apmācību darbam ar attiecīgo kases aparātu, sistēmu vai ierīci nodrošina lietotājs jeb pasta komersants.

To paredz 3. jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījums Ministru kabineta 2007. gada 2. maija noteikumos Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība"". Visu noteikumu projektu var lasīt šeit. Lai grozījumi stātos spēkā tie vēl jāapstiprina valdībā.

Latvijas ziņas