Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVN likmes maiņa elektroenerģijai 1

Š.g. 1.jūlijā, samazinoties PVN likmei, kas tiek piemērota elektroenerģijas patēriņa maksājumiem, tiek mainīts arī tarifa T1 maksājums. Norēķini pēc jaunās likmes par jūlijā patērēto elektroenerģiju, jāveic, sākot ar 1.augustu. AS „Latvenergo" informēs iedzīvotājus par tarifa izmaiņām.

Š.g. 1.jūlijā elektroenerģijai piemērojamā PVN likme samazināsies no 22% uz 21%. PVN likmes izmaiņas stājas spēkā visām tarifu grupām. Skaitliski vislielākā Latvenergo klientu grupa - mājsaimniecības - pārsvarā norēķinās pēc diferencētā tarifa T1 (Starta un Pamata tarifs). Piemērojot jauno PVN likmi, Starta tarifs samazinās līdz 0.0818202 Ls/kWh, Pamata tarifs - 0.1065163 Ls/kWh.Lai atvieglotu maksājuma aprēķinus klientiem, starpība tiek noapaļota par labu klientiem: Starta tarifs - 0.0818 Ls/kWh, Pamata tarifs - 0.1065 Ls/kWh. Tarifu noapaļojuma starpība Latvenergo 12 mēnešu periodā veido apmēram 30,4 tūkstošus latu.

  Līdz 30.06.2012 No 01.07.2012 Starta tarifs / T1 0.0825 Ls / kWh 0.0818 Ls / kWh Pamata tarifs / T1 0.1074 Ls / kWh 0.1065 Ls / kWhNorēķinu kārtība

Tā kā apmaksa par patērēto elektroenerģiju ir jāveic reizi mēnesī par iepriekšējo mēnesi, tad par jūlijā patērēto elektroenerģiju norēķini ar jauno PVN likmi atbilstoši savam fiksētajam skaitītāja rādījumam un pēc sava tarifa (Starta vai Pamata) ir jāveic, sākot no augusta. Klientu norēķina iespējas saglabājas līdzšinējās.

Vairums Latvijas mājsaimniecību par elektroenerģiju norēķinās pēc pašdeklarēšanās principa - tas nozīmē, ka mājsaimniecība fiksē skaitītāja rādījumu un aprēķina savu ikmēneša patēriņu un maksājuma summu.

Izmantojot elektronisko norēķinu interneta lapu e-latvenergo.lv, iespējams ērti un uzskatāmi veikt norēķinus, kā arī sekot līdzi savam elektroenerģijas patēriņam. Veicot norēķinus mājas lapā, klienta patērētās kilovatstundas tiek uzskaitītas automātiski, veicot aprēķinu pēc norēķina summas un attiecinot uz attiecīgo tarifu - Starta vai Pamata.

Lai plānotu savu budžetu un varētu rēķināties ar noteiktām izmaksām, arvien vairāk AS „Latvenergo" klientu izvēlas Izlīdzināto maksājumu, gada garumā ik mēnesi norēķinoties par summu, kas atbilst vidējam mēneša patēriņam. Pieteikties Izlīdzinātā maksājuma pakalpojumam var e-latvenergo.lv, zvanot uz Klientu servisu 80 200 400 vai nosūtot īsziņu uz 8800 „ IM atstarpe Līguma Nr." (piem. IM 1002003000).

Klientu informācija

Klienti par PVN likmes izmaiņām elektroenerģijas tarifos tiks informēti AS „Latvenergo" informācijas avotos un klientu centros. Neskaidros jautājumus iespējams noskaidrot, zvanot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 400.

Juridiskajiem klientiem un mājsaimniecību klientiem, kuriem par elektroenerģijas patēriņu tiek izrakstīti rēķini, jau jūlija rēķinā (par patēriņu jūnijā) tiks iekļauta informācija, ka rēķinu par jūlijā patērēto elektroenerģiju ar PVN likmi 21% viņi saņems augustā. Klientiem, kuri norēķinos izmanto Izlīdzinātā maksājuma pakalpojumu, norēķinu sistēma augusta sākumā automātiski veiks Izlīdzinātā maksājuma summas pārrēķinu un izsūtīs klientiem informatīvas vēstules.

Lai klientiem, kas veic maksājumus skaidrā naudā, būtu vieglāk veikt aprēķinus pēc jaunā tarifa, tiek sagatavotas T1 tarifa maksājumu aprēķinu tabulas ar jaunajai PVN likmei atbilstošām summām. Tās tiks izplatītas kā ieliktņi laikrakstos, izvietotas Latvijas Pasta nodaļās un Latvenergo Klientu apkalpošanas centros. Klienti, kas saziņai ir uzrādījuši savu mobilā tālruņa numuru vai e-pastu, saņems īsziņu vai e-pasta sūtījumu ar informāciju par jauno Starta un Pamata tarifa apjomu. Informācija par tarifu PVN likmes izmaiņām līdz ar elektroenerģijas maksājumu aprēķinu tabulām tiks izvietota Latvenergo mājas lapā un klientu portālā e-latvenergo.lv.

Komentāri 1

Latvijas ziņas