Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rasts papildu finansējums tranzītielu sakārtošanai 6

Valdība pieņēmusi lēmumu par valsts budžeta virssaistībām 2007.-2013.gada plānošanas perioda Eiropas Savienības (ES) fondu aktivitātēs. Šis lēmums ļaus īstenot visus atbilstošos tranzītielu sakārtošanas projektus.

Ņemot vērā autoceļu nozares prioritāti un pērn novembrī valdībā lemto, ir nepieciešams nodrošināt papildu finansējumu ceļu infrastruktūras sakārtošanai, tāpēc Satiksmes ministrijas (SM) pārziņā esošajai Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātei „Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās" valdība lēmusi papildus piešķirt 23.89 miljonus latu, savukārt Kohēzijas fonda aktivitātei „TEN-T autoceļu tīkla uzlabojumi" papildus paredzēti 35.04 miljoni latu.

Paredzēts, ka minētās valsts budžeta virssaistības tiks nodrošinātas no 74.resora „Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmā 80.00.00 „Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentiem un pārējai ārvalstu finanšu palīdzībai" plānotā valsts budžeta finansējuma.

Veicot pārdali SM aktivitāšu ietvaros, finansējums tiktu piešķirts visiem aktivitātes „Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās" trešajā atlases kārtā iesniegtajiem projektiem, kas atbilst administratīvajiem un atbilstības vērtēšanas kritērijiem, projektu iesniedzējiem veicot nepieciešamos precizējumus, kā arī kvalitātes kritērijos nav saņēmuši mazāk par 10 punktiem.

Tas nozīmē, ka pašvaldības, kuru projekti šobrīd noraidīti finansējuma trūkuma dēļ, var gatavoties projektu īstenošanai.

Valdības izvirzītie nosacījumi paredz, ka minētās virssaistības iespējams uzņemties tikai gadījumā, ka ES fonda projekta ietvaros atbalstāmās darbības, kuras vēl nav uzsāktas, tiks uzsāktas vai turpinātas ne vēlāk kā pirmajā ceturksnī pēc šī valdības lēmuma un maksājumi finansējuma saņēmējam vai izdevumi projekta ietvaros tiks uzsākti vai veikti pirmajā pusgadā pēc līguma noslēgšanas vai tā grozījumu veikšanas.

Ja ES fonda prioritātes ietvaros kādā no aktivitātēm ir uzņemtas virssaistības un kādā šīs prioritātes projektā ir konstatēta neatbilstība vai tiek lauzts līgums, atbrīvotais finansējums neatbilstoši veikto izdevumu apmērā nevar tikt novirzīts citu ES fonda projektu īstenošanai.

Komentāri 6

Kuru kabatās tā ES nauda ieripo-ja ceļa ir tik traģiskā stāvoklī????

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 11:10

Cerība

CERAMS, KA BEIDZOT BŪS PROJEKTS PAR APBRAUCAMO TRANZĪTA IELU SMILTENEI

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 12:20

sa

Intresanti prieksa kam Smiltene tranzit celu te vien liekas ka mes tik milziga pisleta murgs atkal

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 17:43

vajag gan

un smilteni pasludinat par kajamgajeju pilsetu.

pirms 8 gadiem, 2012.05.12 15:16

urrā

Ne velti jaungada balli ziedoju, lai pabeigtu rakstiit projektu! Bija tā vērts!!!

pirms 8 gadiem, 2012.05.13 02:45

urbanators

kurš teica, ka Smiltenē būs kaut kāds apvedceļš? Ir aplis, tur arī apvedaties uz nebēdu! :))

pirms 8 gadiem, 2012.05.14 08:54

Latvijas ziņas